Franchising Programı Nedir?

Franchising Programı Nedir?

31 Temmuz 2021

Bir işletme kurmak ve kurulmuş olan bir işletmeyi değişen koşullarda başarıya götürmek bireysel yatırımcılar için zor olabilmektedir. Küçük olan işletmelerin güçlükleri çözmesi için büyük işletmelerin sağladığı olanaklardan yararlanmak oldukça önemlidir. Bu anlamda karşımıza franchising kavramı ortaya çıkmaktadır.

Franchise Nedir?

Bir marka ve sistemin imtiyaz hakkı olan sahibinin belirli bir süre koşullar ve sınırlar içerisinde işin yönetim ve organizasyonuna göre sürekli destek ve disiplin sağlayan, belirli bir bedel karşılığında bağımsız olan yatırımcılara sistemin ve markasının kullanmasına dayanan uzun vadeli bir iş ilişkisine franchise adı verilmektedir.

Franchising sisteminin 3 ana unsuru bulunmaktadır. Bu unsurlar şunlardır:

Sistem: Franchising vermek için ilk olarak ortada başarılı bir işletmenin denenmiş sistemi ve tanınmış bir markası olmalıdır. Sadece başarısı kanıtlanmış bir iş başkalarına satılabilmektedir. Bu nedenle bireysel yatırımcılar kendi olanakları ile kazanacağından daha da fazla ve daha verimli çalışacağına, daha kalıcı olacağına inanır ise böyle bir ilişkiye girmek ister.

Disiplin: Franchising işinde katı kurallar bulunur. Taraflar arasında anlaşma yapılır ve sistemin esasları net olarak belirtilmektedir. İşin başarıya gidebilmesi için de çalışma kuralları kesin olarak tanımlanmıştır.

Bedel: Yapılan işin franchising olabilmesi için yatırımcıdan bir bedel alınması gerekir. Bu sistem aynı zamanda marka satmak anlamına da gelmektedir.

Franchising Programı Nedir?

Franchising bir imtiyaz verme sistemidir. Ürün veya hizmetin imtiyaz hakkına sahip olan tarafların belirli koşullar ve sınırlamalar dahilinde bir firmaya bu hakların verilmesi ile doğan iş ilişkileri olmaktadır. Bu anlaşma sonucunda imtiyaz hakkını veren taraf yönetim ve organizasyona ilişkin bilgi ve desteği ticari işleri yürütülmesi amacı ile diğer tarafa vermektedir.

Şube sistemi ile yönetilen işletmelerin lojistik, performans, işleyiş ve genel yönetim kontrollerini yapabilmesini sağlaması için tasarlanan programa Franchising programı adı verilir. Bu anlamda akinsoft.com.tr franchising programı kolay kullanımı ve mobil desteği ile kullanıcılara her yerde hizmet vermektedir.

Franchising Programı Özellikleri Nelerdir?

  • Franchising programı kolay kullanımı sayesinde kullanıcılara büyük avantajlar sağlamaktadır. franchising programının sahip olduğu özellikler şunlardır:
  • Program raporlama sistemi, grafik ağırlıklı ara yüze ve kolay anlaşılır tasarıma sahiptir.
  • Veriler düzenlenerek ihtiyaç duyulan raporlara kolaylıkla ulaşılabilir.
  • Verimli ve düzenli bir şekilde işleyerek işlemlerin kontrol edilmesini sağlar.

 Tüm süreçlerinizi kolayca yönetmek için iletişim formumuzu doldurarak, 444 40 80 numaralı iletişim numaramız veya LimonDesk üzerinden bize ulaşabilirsiniz. 

AKINSOFT Programlarını Ücretsiz Deneyin!

Ücretsiz Tanıtım

AKINSOFT programları ve kampanyaları hakkında bilgi sahibi olmak istiyorum
Kimlik ve iletişim verilerimin, şirketiniz tarafından sunulan ürün ve hizmetler hakkında; reklam, kampanya, tanıtım faaliyetleri kapsamında ticari elektronik ileti alabilmek amacıyla işlenmesine açıkça rıza göstermekteyim.
Bizden haber alma sisteminden çıkmak istediğiniz zaman ise istek öneri formu aracılığı ile talebinizi iletebilirsiniz. Tarafımıza ulaşan talebiniz aynı gün içerisinde işleme alınacaktır.
GÖNDER