"Türkiye'nin Vizyonu"

AKINSOFT İNSAN KAYNAKLARI

Takım çalışmasının esas olduğu şirketimizde personel sayımız her geçen gün artmaktadır.
Personel seçme ve yerleştirme sürecinde ana ilke, kişilere eşit fırsat vererek gelişmeye açık, değişimden korkmayan, insan ilişkilerinde başarılı, eğitim düzeyi yüksek, takım çalışmasını seven kişileri şirkete kazandırmaktır.
İş başvurularınızı "Online İş Başvuru" linkini tıklayarak yapabilirsiniz.
Başvurularınızı Türkiye'deki tüm iller için yapabilirsiniz. Çözüm Ortaklarımızda oluşacak pozisyon açıklarında size erişilecektir.
Günümüz bilişim teknolojisinde AKINSOFT olarak hedefimiz ülkemizde yazılımın öncüsü olmak ve dünyaya, AKINSOFT olarak "biz de varız" demektir. AKINSOFT bünyesine alınacak personel nitelikleri için "Departman Açıklamaları" bölümünü inceleyebilirsiniz.

"Ancak geri adım atmayı, yerinde saymayı, yenilmeyi hazmedebilenler, kriz ve sinir kontrolü yapanlar başarabilirler."

Dr. Özgür AKIN

AKINSOFT insan kaynakları

Amacımız

Şirket kültürüne uygun nitelikli iş gücünü çekmek, geliştirmek ve muhafaza etmek, hedeflerimiz doğrultusunda, iş gücü planlaması yaparak uygun adayların işe alınmasını sağlamak, yetenekleri çekmek ve doğru pozisyonlarda görevlendirip, gelişimlerini desteklemek, şirketin organizasyon tasarım ve değişimi, iş süreçlerinin tasarımı ve sürekli iyileştirme projelerini yürütmek.


Seçme-Yerleştirme Sürecimiz

İnsan Kaynakları ekibimiz, tüm başvuruları detaylı bir şekilde inceleyerek, gereksinimler doğrultusunda yetkinlik sahibi adayları ilgili departmanların açık pozisyonları doğrultusunda değerlendirmektedir. Ayrıca ön mülakat öncesi bazı departmanlar için görüntülü mülakat da yapılmaktadır. Başvurularınızı AKINSOFT Genel Merkez, AKINSOFT İstanbul ve AKINROBOTICS yerleşkelerimize direkt olarak ya da internet sitemiz aracılığıyla yapabilirsiniz. Aynı zamanda ikaynaklari@akinsoft.com.tr adresine mail yolu ile ulaşım sağlayabilirsiniz.


Ücret-Sosyal Haklar

• Çalışanların ücretleri belirlenirken, yerleşmiş olduğu pozisyon ve o konudaki teknik bilgi ve tecrübesi gözetilir.
• Çalışanlara enflasyon ve ağırlıklı personel performansı da göz önünde bulundurularak, hükümetin belirlemiş olduğu periyotlarda ücret artırımı uygulanmaktadır.
• AKINSOFT çalışma koşullarını ve yaşam standartlarını iyileştirmek amacıyla çalışanlarına çeşitli haklar sağlamaktadır.
• Çalışanlarımıza, özel tamamlayıcı sağlık sigortası hizmeti sunulmaktadır.


Eğitim ve Geliştirme

AKINSOFT vizyonu, stratejileri ve hedefleri, İnsan Kaynakları politikaları, bireysel performans ve yetkinlik değerlendirme sonuçları çerçevesinde ve işin gereklilikleri kapsamında çalışanlarına eğitim imkânı sunar. AKINSOFT eğitimler ile çalışanların işyerine uyum sağlamasına, bilgi ve becerilerinin geliştirilmesine, yeni teknolojilere uyumlarının sağlanmasına, performans ve yetkinliklerinin artırılmasına katkı sağlar.
Bu Eğitimler;
AKINSOFT'ta kaliteli hizmet anlayışından ötürü çalışanlara çeşitli seminerler verilmektedir.
• AKINSOFT bünyesinde işe yeni başlamış çalışanlara "AKINSOFT Ürünleri" eğitimi,
• İnsan Kaynakları Departmanı'mızın çalışanlar üzerinde yapmış olduğu incelemeler sonucu; uygun görülen konularda (Motivasyon, Başarı... gibi) performans artırıcı eğitimler,
• Personellerin bulundukları konuma göre kendilerini geliştirebilecekleri eğitimler (İngilizce Kursu, Yöneticilik ve Liderlik Eğitimleri... gibi), verilmekte ya da maddi olarak desteklenmektedir.


Sosyal Etkinlikler

Şirketimizde çalışanlarımızın birlikteliğini sağlama, aynı hedef ve ortak değerler etrafında birleşerek bir bütünün parçası olma bilincinin yerleştirilmesi amacıyla, çeşitli sosyal etkinlikler ve aktiviteler gerçekleştirilmektedir.


İş Sağlığı Güvenliği ve Çevre Yönetimi

AKINSOFT, çalışanları için daha sağlıklı ve güvenli bir çalışma ortamı oluşturmayı, faaliyetleri ile çevreye verilebilecek zararın etkilerini en aza indirmeyi ve çevre dostu teknolojilerin uygulanmasını öncelikli hedef olarak benimser. İş kazası ve meslek hastalıklarına neden olabilecek faktörler konusunda etkin bir risk değerlendirmesi yaparak iş kazaları ve meslek hastalıklarının önlenmesi/azaltılması için proaktif bir yaklaşım sergiler. Güvenlik kültürünün oluşması için çalışmalar yapar.


İletişim ve Çalışan Bağlılığı

Şirketimiz global yenilikçi uygulamalar ve etkili iletişim kanalları geliştirerek, sektördeki en yüksek çalışan motivasyonuna sahip bireyler oluşturmayı hedefler. Entegre ve zengin iletişim kanallarıyla vizyonu ve stratejilerinin her kademede açık, anlaşılır ve şeffaf bir iletişim ile zamanında ve doğru kanaldan paylaşılması için çalışır. Her kademede çalışan ile iletişimi artırarak, ortak hedeflere aynı heyecan ile birlikte koşulmasına katkı sağlar. Çalışanlarının motivasyonlarını artıracak, aralarındaki bağı güçlendirecek ve kendilerini mutlu hissettirecek etkinlik ve aktivitelerle aile duygusunu sürekli canlı tutmayı amaçlar. İnsan odaklı anlayışına uygun şekilde, düzenli olarak gerçekleştirdiği araştırmalarla AKINSOFT'luların şirketimiz ile ilgili duygu ve düşüncelerini, şikâyet ve arzularını dinler, onlara hayal ettikleri gibi bir iş ve çalışma ortamı oluşturur.


Staj Olanakları

Stajyer Seçim prosedürümüz çerçevesinde, yılın belirli dönemlerinde, departmanların ihtiyaçlarına göre stajyer kabul edilmektedir. Şirketimizde zorunlu stajlar gerçekleşmektedir. AKINSOFT Genel Merkez, AKINSOFT İstanbul ve AKINROBOTICS ile birlikte tüm Türkiye'deki Bölge Bayi ve Ana Bayi ofislerinde staj yapma imkanı tanınmaktadır. Stajyerlere departman yoğunluklarına göre mevcut departman haricinde farklı departmanlarda da görevlendirmeler yapılabilir.


Çalışma Düzeni

İş Yerimizde 4857 Sayılı İş Kanunun 63.Maddesinde belirtilen denkleştirme esasına göre çalışma yapılabilir. Denkleştirme süresi,özel durumlar saklı kalmak koşulu ile 2(iki)aydır.


Yaz ve Kış Dönemi Mesai
Hafta İçi : 08:00 - 18:00

* 12:30 - 13:10 saatleri arasında öğle tatili nedeni ile hizmet verilememektedir.
* Cumartesi ve Pazar günleri mesai yapılmamaktadır.

Resmi Tatiller
Resmi Tatiller (Toplam - 7,5 gün)
Yılbaşı 01 Ocak 1 Gün
Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı 23 Nisan 1 Gün
Emek ve Dayanışma Günü 01 Mayıs 1 Gün
Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı 19 Mayıs 1 Gün
Demokrasi ve Milli Birlik Günü 15 Temmuz 1 Gün
Zafer Bayramı 30 Ağustos 1 Gün
Cumhuriyet Bayramı 28-29 Ekim 1,5 Gün

Dini Bayramlar (Toplam - 8 gün)
Ramazan Bayramı (2024) 3,5 Gün
Kurban Bayramı (2024) 4,5 Gün
* Dini bayramlarda arefe günleri yarım gün mesai uygulanmaktadır.