"Türkiye'nin Vizyonu"

AKINSOFT LİZA ÇİÇEĞİ

AKINSOFT personelinin başarı grafiğine paralel olarak büyüyen Liza Çiçeği, AKINSOFT'un yüksek performansının yansımasıdır. Kendisi için çok özel çaba sarf edilmesine ihtiyaç duymadan büyüyen Liza Çiçeği, AKINSOFT çatısı altında çalışan tüm personellere işe başladıkları ilk gün hediye edilir ve Liza Çiçeği çalışan personelin başarısıyla doğru orantılı olarak büyür.

Liza Çiceği Galeri - 1 Liza Çiceği Galeri - 2 Liza Çiceği Galeri - 3 Liza Çiceği Galeri - 4


Başarılarımızla Filizlenen Sadık Bir Başarı Dostu AKINSOFT Liza ÇiçeğiSessizce bir köşede durup, öylece bizi seyrediyormuş. Sahipsizliğe, ilgisizliğe karşın onu büyütecek, mutlu edecek o gücü beklemiş yıllar yılı. O, mavi gücün yol arkadaşı, her anında yanında olan bir dost. Birkaç m2’lik bir ofiste başlayan başarı yolculuğuna tanıklık eden bu sadık dostun yaşam öyküsü, başarının neler yapabileceğinin en canlı örneğidir.

Bu sadık başarı dostu hikâyesiyle herkesin dikkatini çekmeyi başaran “AKINSOFT Liza Çiçeği”dir. Kurulduğumuz günden bu yana hiç umudunu yitirmeden başarılarımıza eşlik eden, yapraklarıyla sadece saksısını değil, AKINSOFT’a gönül veren herkesi sımsıkı saran Liza Çiçeği o. AKINSOFT’un dününden bu gününe tanıklık eden, AKINSOFT’un başarılarıyla filizlenen yaşam öyküsüyle duyanları, görenleri hayretlere düşüren gerçek bir başarı hikayesinin en önemli şahidi...

Liza Çiçeği, AKINSOFT’un mimarı ve AKINSOFT Yönetim Kurulu Başkanı Bilgisayar Yüksek Mühendisi Dr. Özgür AKIN’ın, 1988 yılında aldığı ilk bilgisayarının masasını süsledi ilk zamanlar. 12 Nisan 1995’te, küçücük bir ofiste hayat bulan AKINSOFT’a geçti. Daracık karanlık bir ofiste geleceği görürmüşçesine; geleceğin teknolojisine yön verecek, bilişim sektöründe çığır açacak bu ofisi önce o sahiplendi, göğsünü kabartarak.

AKINSOFT Ailesi olarak bizler; Liza’nın normal bir çiçek olduğuna inanmıyoruz. Onun diğer çiçekler gibi suya, besine, güneşe ihtiyacı yok. Liza’nın en önemli besini başarı. 1995’ten 2002 yılına kadar hiç güneş görmeden dimdik durdu Liza, düşünebiliyor musunuz? Pencereden uzak, güneşin doğuşunu hiç görmeden, bir çiçek 7 yıl nasıl yaşar? Herkesi şaşırtan bu çiçeği anlamak için mavi gücü hissetmek gerek. Liza; 2002 yılından 2008 yılına kadar AKINSOFT’un hızlı yükselişine 6 yıl daha şahitlik etti ve 1988 ile 2008 yılları arasında AKINSOFT’un mimarı Dr. Özgür AKIN ile birlikte yol aldı. AKINSOFT'un mimarı Özgür AKIN, Liza’nın 20 yıldır kendisiyle birlikte olduğunu, her anına şahitlik ettiğini fark etmiş ve Liza’nın artık inci taneleri gibi çiçekler açıyor olmasına şaşırmıştı. AKIN, o an Liza’nın AKINSOFT çiçeği olduğunu, AKINSOFT’un zirve yaptığı dönemlerde daha da büyüdüğünü, pes etmeden AKINSOFT ile birlikte yürüdüğünü anlamıştı. Liza, geleceğin teknolojisini yönlendirecek olan AKINSOFT’a inancını hiç yitirmedi. Yıllar geçti, AKINSOFT başarılarına her gün bir yenisini eklerken, Liza’nın dalları beyaz incilerle süslenmiş gibi muhteşem kokulu çiçeklerle bezeniyordu.

Liza Çiceği Galeri Resimleri
2008’in bahar aylarında Liza’dan alınan fideler saksılara dikilmeye başlandı. Artık her AKINSOFT personelinin masası bir Liza tarafından süsleniyor ve Liza masasını süslediği AKINSOFT personelinin başarılarıyla kollarını daha çok açıyor, adeta AKINSOFT’a gönül verenleri kucaklıyordu. 2009 bahar aylarında ise Liza için özel dizayn edilmiş rengârenk saksılar yaptırılmış ve tüm AKINSOFT personeli kendi eliyle Liza’ları yeni saksılarına dikmişti. Liza artık bambaşka bir görünüm kazanmıştı ve artık bambaşka bir enerji veriyordu AKINSOFT personeline. Liza Çiçeği’ne yüklenen manevi anlam da bu dönemden sonra başladı. Liza, masasını süslediği personelin performansıyla doğru orantılı olarak büyüyordu.

Performansı yüksek olan personelin çiçeği daha çok gelişiyor, yüksek performansa sahip olmayan personelin çiçeği ise daha yavaş büyüyordu. Liza, ihtiyacı olan her şeyi başarı ve performansta buluyordu. Üstelik personellerin karakteristik özelliklerine göre de büyüme farklılığı gösteren Liza, kimi personelin saksısında kök ve gövde yapısı olarak gelişiyor, kimi personelin saksısında dalları büyüyor, kimi personelin saksısında ise sürekli çiçek açıyor. AKINSOFT çalışanları bu çiçeğin performanslarıyla büyüdüğüne içten inanıyor, başardıkları her projenin ardından, çıkan yeni filizi veya açan çiçeği fark edip “Evet, başardım!” diyerek, başarılarının yansımasını çiçeklerinde görüyorlardı.

Liza Çiçeği 28 yıldır (1988), yaşadıkları ve şahit olduklarıyla geçmişe ayna tutuyor. AKINSOFT Konya Plaza’yı ve AKINSOFT İstanbul Plaza’yı süsleyerek, AKINSOFT’un başarılarına şahitlik etmeye devam ediyor. 2008 yılına kadar yani 20 yıl boyunca tek saksıda olan Liza Çiçeği, 6 yılda AKINSOFT personelinin performansı sayesinde büyümesine inanılmaz bir hız katarak 100.000'i aşkın filiz verdi. Liza Çiçeği ayrıca, AKINSOFT Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Özgür AKIN tarafından, her yıl düzenlenen Bonus Ödül Takdim ve Tatil Organizasyonlarında, AKINSOFT Çözüm Ortaklarına hediye edilmektedir.

Liza, başarının verdiği güçle daha da büyüyerek, performans çiçeği unvanıyla tüm AKINSOFT Ailesi'nin masalarını süslemeye devam ederken; artık AKINSOFT’un sembolü olarak küçük filizler halinde hediye edilmeye başlandı. Liza Çiçeği’nin bu azim öyküsü yakında tüm dünyada Liza Çiçeği’nin tanınmasını sağlayacak ve insanlar kendi performanslarını Liza Çiçeği’nden takip edecekler.

AKINSOFT Genel Merkezi ziyaret eden herkese Liza çiçeği hediye edilmektedir.