AKINSOFT Etkinlikler
Dutpınar Gıda’da AKINSOFT ile İşler Yolunda…

Batı Teknik

Bize biraz kendinizden ve firmadaki görevlerinizden bahsedebilir misiniz?

Merhaba. Ben Tahsin ÖNER. 1962 Malatya Akçadağ doğumlu olup evli ve 4 çocuk babasıyım. 2004 yılından itibaren aile şirketimiz olan Dutpınar Gıda Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi’nde Genel Müdürlük görevini yürütmekteyim.

Firmanız hakkında kısaca bilgi alabilir miyiz?

2005 yılında üretime başlayan Firmamız; Malatya 2. Organize Sanayi Bölgesi’nde 20.000 m² alan üzerinde kurulu olup, 4000 m² kapalı alanda günlük 12 ton Pekmez üretim kapasitesi olan, TS-EN-ISO 9000 Kalite Yönetim Sistemi ve ISO 22000 Gıda Güvenliği Yönetim Sistemi belgelerine sahip bir firmadır. Sektörde bu kadar hızlı büyümemizin en büyük sebebi; tamamen doğal, katkısız ürünler üretmemizdir. Firmamız, Torku ve Hakmar gibi markalara fason olarak üretim yapmaktadır. Bunun yanı sıra Et ve süt üretim sektörlerinde de, sahip olduğu modern çiftlikleri ile faaliyet göstermektedir. Çiftliklerimizde üretilen süt; ilimizde 7 şubesi ile faaliyet gösteren, Dutpınar Süt butik mağazalarında satışa sunulmaktadır. Ayrıca firmamız tüm tesislerinde; müşterilerine ve öğrencilere, üretim hattını zaman sorunu olmadan ziyaret edebilme, hayvancılıkla ilgili tüm üretim sürecini yerinde görme ve öğrenebilme imkânı tanımaktadır.

AKINSOFT Programları ile nasıl tanıştınız?

Sektörümüze yönelik stok kayıtları ve üretim süreçlerini bir arada içeren ERP çözümlerini araştırır iken, internet ve referans müşteriler aracılığıyla, sektörde önemli bir yeri olan AKINSOFT ile tanıştık.

Batı Teknik Kullanmış olduğunuz AKINSOFT Programı firmanıza ne gibi katkılar sağladı?

AKINSOFT’un bize sunduğu program; stok kayıtlarının raporlamasından üretim takip sürecine kadar, her alanda bize çözümler sunmakla kalmayıp ayrıca, kurumsallığımıza giden yolda bize bir yoldaş oldu.

Programı kullanmaya başladıktan sonra iş süreçleriniz de ne gibi değişiklikler gözlemlediniz?

Evrak karmaşasından kurtularak, otomasyon üzerinden hızlı ve etkili çözümler aldık. Üretim süreçlerimizin tüm aşamalarını, tek bir program çatısı altında birleştirerek, daha hızlı ve kolay bir şekilde takibini sağladık.

Programı yeni kullanmaya başlayacak kullanıcılara tavsiyeleriniz nelerdir?

Eğer kurumsallaşmak istiyorlarsa, hiç tereddüt etmeden AKINSOFT Wolvox Erp programını tercih etmeliler. Ayrıca, ülkemizdeki yerli yazılım ve robot çalışmalara da katkı sağlamış olurlar.

Son olarak AKINSOFT hakkındaki düşüncelerinizi öğrenmek ister ve bize zaman ayırdığınız için tekrar teşekkürlerimizi sunarız.

Gelişen teknolojiyi sıkı takip eden müşterilere pratik çözümler üreten, ülkemizin ilk yerli robot çalışmasını yaparak bizlere milli bir gurur yaşatan AKINSOFT ve AKINROBOTICS’i yakından takip etmekteyiz. Başarılarınızın devamını diler, özellikle Malatya’da bizlere canı gönülden destek veren Ana Bayi’niz Ercan Bey’e de teşekkür ederiz.


TÜM ETKİNLİKLER >>