AKINSOFT ÇÖZÜM ORTAĞI ÇİZELGESİ


Dağıtıcı (DT)
Bulundukları bölgede AKINSOFT Bölge Bayileri'ne, Ana Bayileri'ne, Bayileri'ne ve Satış Noktaları'na daha hızlı hizmet ulaştırmak ve gereken teknik desteği sağlamak için AKINSOFT'un yetkilendirdiği bilişim firmalarıdır.

AKINSOFT'a bağlı çalışmak şartı ile Bölge Bayilikleri ve Bayilikler vererek son kullanıcıya ulaşabilirler.


Bölge Bayi (BB)
Bulundukları ilde; programlarımızı AKINSOFT Ana Bayi'lerine, Bayi'lerine, Satış Noktaları'na ve Son Kullanıcıları'na daha hızlı ulaştırmak ve gereken teknik desteği sağlamak için AKINSOFT'un yetkilendirdiği bilişim firmalarıdır.

Bölge Bayileri, bulundukları ilde, şartlara uygunluğu doğrulandığı takdirde Ana Bayilik, Bayilik ve Satış Noktalığı verme hakkına sahiptirler. Ancak Ana Bayilik, Bayilik ve Satış Noktalığı için; AKINSOFT’a sunulan bilgisayar firmalarının, AKINSOFT Ana Bayi, Bayi ve Satış Noktası standartlarına uygun olması ve AKINSOFT Genel Merkez’in onayının alınmış olması gerekmektedir. AKINSOFT Ana Bayiliği, Bayiliği ya da Satış Noktalığı için uygun görülen bilgisayar firmasının tüm bayilik işlemleri AKINSOFT Genel Merkez tarafından yürütülür. Bölge Bayiler, AKINSOFT Performans Yönetim Sisteminde ve AKINSOFT Bayi Haritasında yer alırlar.


Ana Bayi (BA)
AKINSOFT çalışmalarını Genel Merkez'e ya da bulundukları ildeki Bölge Bayi'ne bağlı olarak yürüten, programlarımızı AKINSOFT Bayileri'ne, Satış Noktaları'na ve Son Kullanıcıları'na daha hızlı ulaştırmak ve gereken teknik desteği sağlamak için AKINSOFT'un yetkilendirdiği kuruluşlardır.

Ana Bayiler, bulundukları ilde şartlara uygunluğu doğrulandığı taktirde Satış Noktalığı ve Bayilik verme hakkında sahiptirler. Ancak Bayilik ve Satış Noktalığı için; AKINSOFT'a sunulan Bilgisayar Firması'nın, AKINSOFT Bayi ve AKINSOFT Satış Noktası standartlarına uygun olması ve ildeki Bölge Bayi'nin ve AKINSOFT Genel Merkez'inin onayının alınmış olması gerekmektedir. Ana Bayiler, AKINSOFT Performans Yönetim Sisteminde ve AKINSOFT Bayi Haritasında yer alırlar.


Bayi (BY)
AKINSOFT çalışmalarını; AKINSOFT Genel Merkez'e, bulundukları ildeki Ana Bayi ya da Bölge Bayi bünyesinde, kişi veya kuruluşlara tanıtım yoluyla pazarlayan bilişim firmalarıdır.

AKINSOFT çatısı altında çalışmalarını sürdüren bayilerimiz, bağlı oldukları üst birimle birlikte son kullanıcılara satış, pazarlama, eğitim ve destek faaliyetlerinde bulunabilirler. Bayiler, AKINSOFT Performans Yönetim Sisteminde ve AKINSOFT Bayi Haritasında yer alırlar.Satış Noktası (ST)
Programlarımızı; AKINSOFT Genel Merkez veya bulundukları ildeki Ana Bayi ya da Bölge Bayi bünyesinde, kişi veya kuruluşlara tanıtım yoluyla pazarlayan bilişim firmalarıdır.

Kendisini Satış Noktası olarak atayan, Ana Bayi ya da Bölge Bayi ile yapmış oldukları anlaşmaya göre yetki alırlar. Ana Bayi ya da Bölge Bayisi olmayan illerde AKINSOFT Genel Merkeze bağlı çalışırlar ve direk son kullanıcıya satış yapma yetkileri vardır. İsteyen Satış Noktaları, AKINSOFT ile Bayi bazında çalışmak için görüşmelere geçebilir. (Yine Bölge Bayi'ne bağlı çalışacaklardır.) Satış noktaları AKINSOFT Performans Yönetim Sistemi'nde ve AKINSOFT Bayi Haritası'nda yer almazlar.


Çözüm Ortağı Başvurusu