Birimler      Satış        Süre Sınırı Listesi     İkonlar Hakkında

Birimler ( Bilgisayar Bölümü )


Cafenizde üyelik sistemi kullanıyor iseniz, üyenize hesap açtığınız taktirde yandaki formda görüldüğü gibi müşteri yazan bölümde üyenin ismi yer alacaktır. Başlama saati ve geçen süreyi buradan görebilirsiniz.  Müşterinize açmış olduğunuz kullanıcı hesabında kalan süre, kullanım ücreti, adisyon toplamı ve aktarilan ücret bölümlerini bu ekrandan görebilirsiniz.

Üyelerinize bonus sistemi uyguluyorsanız, bu bölümden üyelerinizin bonus miktarını görebilirsiniz. Ayrıca bilgisayarı kullanan üyenin resmini de ekrandan görebilirsiniz.

 
    
Cafenizde kayıtlı olan üyenize hesap açtığınızda, ekranda bilgisayar ikonu bu şekilde görünmektedir. Üye olarak açılan bilgisayarın toplam hesaplarını ve üye bilgilerini görebilmeniz için bu bilgisayar ikonunu seçerek yukarıdaki formda görüldüğü şekilde hesap toplamı, üye ismi ve resmini görebilmeniz mümkündür.

    
Aktif olan hesabı başka bir bilgisayara aktarmak için yanda görüldüğü ikonu mouse ile sürükleme yöntemini kullanarak hesabı aktarmak istediğiniz bilgisayarınıza aktif olan hesabı aktarabilirsiniz.


 

Açmış olduğunuz hesabın başlama saatini yazabilirsiniz veya değiştirebilirsiniz.

 

 

Ayrıca aktif hesabı başka bir bilgisayarınıza aktarma işlemini açık olan bilgisayar üzerinde sağa tıklayarak  yukarıda görmüş olduğunuz şekilde başka bir beklemede olan bilgisayarınıza  aktarabilirsiniz.
 

Kullanıcılara süre sınırı vermek için ana ekranda bulunan süre sınırı butonuna tıklayarak hesabı açmak istediğiniz kullanıcınıza süre sınırını dakika veya ücret olarak belirtebilirsiniz. Belirtmiş olduğunuz süre sınırının ne kadar kaldığını süre sınırı listesi bölümünden veya süre sınırı verilmiş olan bilgisayarı seçerek üye bilgileri ekranında grafik olarak görebilirsiniz. Para olarak süre sınırı verecekseniz gün içinde indirim ve kampanya sistemini kapatmanız gerekmektedir.
Kapatılan hesaplar bölümünü formda bulunan alınan son hesap butonuna basarak görebilirsiniz. Bu formda bulunan adisyon iptal et butonu ile kullanıcı hesabına eklemiş olduğunuz adisyonu iptal edebilirsiniz. Adisyonu iptal etmek istediğinizde adisyon iptal etme nedenini yazmanız gerekmektedir.  Kapatılan hesaplar bölümünde en son alınan 20 hesabı üstteki formda görebilirsiniz.

Birimler     Satış      Süre Sınırı Listesi     İkonlar Hakkında