Stok Hareket Girişi

Stok Menüsünde cafenizde bulunan stok kayıtlarını, Giriş - Çıkışlarını, gruplarını  buradan girebilirsiniz. Stok bölümünde ilk önce yapmanız gereken Stok Kayıtlarınızı yapmanızdır. Stok kayıtlarını yaptıktan sonra stok Giriş - Çıkış işlemi yapacaksınız. Stok Giriş - Çıkış işlemleri için Stok Hareket Girişini Kullanmanız gerekmektedir. Stok kayıtlarınız için (bkz.Stok Kart Kayıt)
Stok Hareket Girişi bölümünde karşınıza stoğunuza  önceden stok kayıt bölümünden kayıt etmiş olduğunuz  stoklarınız stok arama ekranında karşınıza gelecektir. Bu bölümden Giriş veya Çıkış yapacağınız stok ismini seçim yapıyorsunuz ve karşınıza stok hareket girişi bölümü karşınıza gelecektir.

    
Stok hareket girişi bölümünde hangi stoğunuza ne kadar ürün Girişi ve Çıkışı yapıldığını buradan belirtebilirsiniz. Stok Cinsini bulduktan sonra Giriş / Çıkış bölümünden yapacağınız işlemi seçiyorsunuz. İşlemi giriş olarak işaretlerseniz stoğunuza belirtmiş olduğunuz miktar kadar giriş yapmış olursunuz. Çıkış işlemini işaretlerseniz stoktan belirtmiş olduğunuz miktar kadar çıkış yaparsınız. Burada Giriş ve Çıkış olarak işlem yapılan ürünlerin fiyatını belirtebilirsiniz.

Belirtmiş olduğunuz ürün fiyatına göre ne kadar miktar yazmışsanız ürün fiyatının ve miktarın  çarpımı bize işlem tutarı fiyatını verecektir. Yapmış olduğunuz işlemleri kayıt etmek için formda bulunan butonuna, silmek için butonuna basmanız gerekmektedir. Stok Giriş - Çıkış bölümünde her yeni hareket için yeni kayıt ekle butonuna basmanız yeterli olacaktır.