Stok Kart Kaydı

Stok Kart Kaydı bölümünde, stoklarınızı kayıt etmeniz gerekmektedir. Stok grubu bölümünde stoklarınıza oluşturmuş olduğunuz gruplara göre işlem yapabilirsiniz. İçecekler ve yiyecekler olarak grup oluşturabilirsiniz. Stok adını ve birimini yazdıktan sonra alış ve satış fiyatlarını yazacaksınız ve kayıt edeceksiniz. Bu liste oluşturmuş olduğunuz stok kaydının client bilgisayarlara giden listede yer almasını istiyorsanız formda bulunan " Client' e giden listede yer alsın" butonunu işaretlemeniz gerekmektedir. Serverdan Client' e sipariş listesi gönderdiğinizde client bilgisayarınızda server bilgisayarınızda kayıtlı stoklarınızı görebilirsiniz.

    
Bul butonu yardımı ile önceden kayıt etmiş olduğunuz stoklarınızı bulabilirsiniz. Bu butona bastığınızda stok arama bölümü gelecek ve oradan seçmiş olduğunuz stoğun kayıt bilgilerini göreceksiniz. Burada gerekli değişikliği yaptıktan sonra butonuna basarak yapmış olduğunuz değişiklikleri kayıt edebilirsiniz.  Kayıtlı stok kaydını silmek için butonuna basmanız gerekmektedir. Yeni bir stok kaydı için  stok kayıt formunda bulunan butonuna basmanız yeterli olacaktır.
Bu butona bastığımızda kayıt etmiş olduğunuz stok kayıtlarına stok Giriş - Çıkış işlemi yapabilirsiniz. (bkz.Stok Hareket Girişi)

Yukarıdaki formda bulunan stok hareketleri sekmesine tıkladığınızda Giriş -  Çıkış olarak yapmış olduğunuz stoklarınızın hareketini görebilirsiniz.

    
Özel ayarlar bölümünde, stok kart kaydında yapmış olduğunuz stok kayıtlarınız için stok miktar uyarılarını yapmanız gerekmektedir. Stoğunuz da olması gereken stok limitlerini de buradan belirtebilirsiniz. Stoğunuz  Minimum stok limitine yazmış olduğunuz miktarın altına düştüğünde sizi mevcut stoğunuz belirtilen limitlerin altına düştü şeklinde uyarı verecektir.