Tarife Kayıtları

   
Tarife Kayıtları Bölümünde yapmanız gereken, kendinize yeni bir tarife kaydı oluşturmanızdır. Oluşturmuş olduğunuz tarife kaydına göre bir saatlik ücretini, açılış ücretini, artış ücretini belirtmeniz gerekmektedir. Örneğin Kafenizde Bir Saatlik ücret 1 YTL ise tarife kayıtlar bölümüne Bir Saatlik Ücret bölümüne 1YTL yazmanız gerekmektedir. Açılış ücreti 0,50 YKR ise açılış ücreti bölümüne 0,50 yazmanız yeterlidir. Artış ücreti bölümüne ise yazmanız gereken bir saatlik ücrete göre artış ücreti baz alınarak dakikalık artış ücretini buraya belirtmeniz gerekmektedir.

Tarife Kayıtları bölümünde günler bulunmaktadır. Bu günler de başlama saati, bitiş saati ve ücret yer almaktadır. Siz hangi gün ve saatte müşterilerinize ne kadar bir indirim uygulamak istiyorsanız buradan belirtebilirsiniz.

Her yeni tarife kaydı için formda bulunan butonuna basmanız gerekmektedir. Yapmış olduğunuz tarife kayıtlarını kayıt etmek için formda bulunan basmalısınız. Tarife kaydını silmek için de butonunu kullanabilirsiniz.

 

   

Bonus Sistemi , üye sisteminin işlemesi için vazgeçilmez bir unsurdur. Çünkü üyelerin kendi makinelerini kendi açabilmeleri için belli bir miktar bonusa ihtiyaçları vardır. Ayrıca bazı ayarlamaların yapılması gerekmektedir. Bonus sistemi varsayılan olarak boştur.

Üye sistemi için öncelikle Bonus Sistemini Kullan seçeneğinin işaretli olması gerekmektedir. Bu aşamadan sonra gerekli ayarlamalar ihtiyaçlar doğrultusunda aşağıdaki bilgilere göre yapılır.

Her kayıt etmiş olduğunuz tarifeye göre ayrı ayrı bonus sistemini ayarlamanız mümkündür.

Bonus Toplama Sistemi : Üyeler kendi hesaplarını kendi açıp kapatamazlar (Bu işlemler için bonus kullanılır) Çünkü bu sistemde amaç bonus harcamak değil Bonus Kazanmaktır.
Ön Ödemeli Sistem : Üyeler kendi hesaplarını kendi açıp kapatabilirler ama bonus kazanamazlar.
Beraber Kullan: Bu sistemde üyeler hem bonus kazanıp hem de harcayabilirler. Ayrıca üyeler kendi bilgisayarlarını kendi açıp kapatabilirler.

Üyeler Kendi Hesabını Kapatabilsin: Bu seçenek işaretli olmazsa Ön Ödemeli ve Beraber Kullan sisteminde kendi hesaplarını kapatamazlar
Otomatik Bonus Kontrol:
Üyelerin bonusu bitince, otomatik hesabı kapatmak veya bonus bitince sadece bilgisayarı kilitlemek isterseniz bu bölümden istediğinizi yapabilirsiniz.
Bonus Toplama Sisteminde:
Kaç dakikadan sonra kaç dakikada bir bonus kazanacaklarını buradan ayarlayabilirsiniz. Örneğin 30 dakikalık bir kullanımdan sonra her 5 dakikada 1 bonus kazanılması isteniyorsa üst kısımda 30, alt kısımda 5 yazılması yeterlidir. Bunun sonucunda 60 dakika oturan bir üye 6 bonus kazanacaktır. Bu sistemin geçerli olması için kullanılacak sistem Bonus Toplama olmalıdır, aksi taktirde üye bonus kazanamaz.

Not:1 dakika = 1 Bonus tur.

Bonusla Adisyon Kapatma : Bu seçenek işaretli olduğunda ise kazanmış olduğunuz bonuslar ile adisyon ve aktarım kapatma işlemlerini yapabilirsiniz. Buraya vereceğiniz değer bonusların nakit çevrimi için gereklidir. Bu nedenle vereceğiniz değerin bonus satış fiyatları ile orantılı olması gerekmektedir.

 

    
Bonus fiyatlarını buradan belirtebilirsiniz. Bonus adetlerini formda bulunan adet bölümüne belirtiyorsunuz ve kaç adet bonus ne kadar ise buradan kayıt edebilirsiniz. Burada vermiş olduğunuz bonus fiyatları, bonus tutarlarına göre bonusla adisyon ve aktarım kapatma bölümündeki yapacağınız işlemle orantılı olması gerekmektedir. Bu bölümde yapacağınız her işlem bonusla adisyon kapatma bölümünü etkileyecektir.

 

   
Kampanya sistemi kullan bölümünde varsayılan olarak boştur. Eğer tüm müşterilere (Üye olsun olmasın) bir indirim düzenlemek istiyorsanız öncelikle Kampanya Sistemini Kullan seçeneğini işaretlemeniz gerekmektedir. Bu aşamadan sonra Kaç Dakikalık kullanıma Kaç Dakika Bedava olacağı ayarlanır. Örneğin : 10 dakikalık kullanana 5 dakika bedava şeklinde belirtirseniz Her 10 dakikalık kullanıma 5 dakika bedava olacaktır. Bu şekilde bir müşteri 60 dakika boyunca hesaba 40 dakika ücreti ödeyecektir.

 

   
Kullanılacak stok fiyatları bölümünde, stoğunuzda kayıtlı bulunan stoklarınıza belirtmiş olduğunuz satış fiyatlarından hangisinin, kayıt etmiş olduğunuz tarifede geçerli olmasını istiyorsanız buradan her tarife için sizin belirtmiş olduğunuz satış fiyatını baz alacaktır.