NAZ FİLM

Altan ERBULAK – Metin SEREZLİ ve Çevre Tiyatrosu ile başlayan 35 yıllık sevda yolculuğu NAZ FİLM yapımcılık aşaması ile sürüyor.
      KARTALLAR YÜKSEK UÇAR’IN Talebe Mehmet’i (Hanımağanın oğlu), Cumhuriyet Gazetesindeki 5 yıllık spor ve sanat muhabirliği deneyimlerini yaşarken Egemen BOSTANCI ile müzikaller oyunculuğu ve koordinatörlüğü ayrıcalığını da tattı. Hisseli Harikalar Kumpanyası – Geceye Selam – Çöpçatan Fendi müzikallerinde hem oyuncu hem de Haldun DORMEN’in yönetmen yardımcılığını yaparak gözlem ve birikimlerini derinleştirdi. Radyo skeçleri ve metin yazarlığı da ayrı bir boyuttu.
      Ardından gelen Ertem EĞİLMEZ – Şerif GÖREN patentli ilk sinema “Güneşin TUTULDUĞU GÜN ” sonrasında 25 seneye sığdırılan 72 Sinema Filmi. Şerif GÖREN’le çekilen 5 önemli yapıt, Atıf YILMAZ’la, Ömer KAVUR’la, Bilge OLGOC ve Sinan ÇETİN’le çalışmalar. KATIRCILAR, 14 NUMARA, GÜNEŞİN TUTULDUĞU GÜN, GİZLİ DUYGULAR, UMUT SOKAĞI, YARIN CUMARTESİ, SENİ SEVİYORUM, KARARTMA GECELERİ. ARAYA SIĞDIRILAN Tv Dizileri; Kartallar Yüksek Uçar, Yıldızlar Gece Büyür, Tophaneli Osman, Köroğlu, Bize ne Oldu, Berivan.
      Yeşilçam sürecince yapımcılık deneyimleri, ekonomik sorunlar nedeniyle 3 – 5 kuruşa fırsatçılara kaptırılan negatifler. Kötü ev sahibi adamı mal sahibi yapar ilkesi ile yola çıkıp NAZ FİLM’in kuruluşu. Bir anlamda Nosyonu ve Vizyonu olmayanlara tepki.
      İlke inanç ve kriterlerde yakalanan birliktelik, kurumsallaşmaya yönelik kadrolaşma çabaları ve yansıtılacak, paylaşılacak türkülerle kitlelere ulaşma anlayışı. Ve hiçbir zaman değişmeyecek felsefe “ Yaşam küçük bir mum değildir elimizde tuttuğumu görkemli bir meşaledir”. Bu meşaleyi gelecek nesillere taşırken ne kadar fazla ışık yansıtırsa mutluluğumuz o denli anlamlı ve büyük olur.
      Yeni bir kuruluş olmasına rağmen ATV’ de yayınlanmakta olan ve reytinglerde hak ettiği yeri bulan “ NACİYEYİ KİM SEVMEZ” adlı dizinin yapımcılığını sürdürmektedir.

Bilişim Sponsoru
www.nazfilm.com

.................................................................................................................................
mavi gücü hissedin !..