YAŞAR

Murat GÖĞEBAKAN

Kurtuluş

Haluk LEVENT

Feridun DÜZAĞAÇ

AYNI MAHALLENİN ÇOCUKLARI

         Bir zamanlar aynı sokaklarda dizlerini kanatmış beş adam. Şimdi her biri Türkiye’de çok az insana nasip olmuş birer kariyerin sahipleri. Her biri kendi şarkılarını üreten, yüz binlerle ifade edilebilecek hayranları olan, en çok satanlar listelerinin en üst sırasının müdavimi olmuş, raflara sığmaz ödüller almış sanat adamları. Evet hepsi aynı sokaklardan, aynı mahalleden!

         Her biri kendi tarzını oturtmuş, kendi gibi müzik yapan ve artık ardıllarını üreten tecrübede. Her biri sanayi denilebilecek verimlilikle çalışmalarını sürdürmekte ama yıllar önce aynı sokaklarda dizlerini kanatmış bir dostlarına da saygıyla destek olabilecek amatörlüğü yitirmemişler. Belki de onları bitimsiz gündemlerde tutan, hepimizin evlerine biz bile fark etmeden usulca sokan biraz da bu kariyer bağımsız ruh işte. 

         Her biri bir gün doğup yetiştikleri sıcak coğrafyanın masallarını, aşklarını, hüzünlerini ceplerine koyup, ilk İstanbul otobüsüne binmişler, masallarını, aşklarını, hüzünlerini daha çok insana anlatabilmek için. Her biri bambaşka ezgilerle, bambaşka cümlelerle anlatmış hikayesini. Evet o hikayelerin çoğu o mahalleden işte! 

         Bu beş adamın isimleri ardı ardına söylenince sözünü ettiğimiz mahallenin hangi mahalle olduğunu anlamamak olası değil ve işte o mahallenin ruhu bu albümde vücut buluyor. Aynı mahallenin çocukları yine aynı mahalleden bir dostun şarkılarını ceplerine koyup yola çıkıyor bu kez. 

         Dünyada bir örneği var mıdır bilemiyoruz ama milyonlara şarkılarını dinleten bu beş adam, şimdi kendi mahallerinde doğmuş ve dizlerini kanattıkları günlerde kulaklarında çınlayan şarkıları söylemek için bir aradalar. 

         İşte “Aynı Mahallenin Çocukları” nın hikayesi… 

Bilişim Sponsoru

.................................................................................................................................
mavi gücü hissedin !..