“Hope and Faith” adlı sit-com’dan uyarlanan komedi dizisi Belalı Baldız'ın başrollerini üç ünlü oyuncu; Kenan Işık, Nurgül Yeşilçay ve Berna Laçin paylaşıyor. Senaryo uyarlamasını Haluk Özenç’in yaptığı, yapımını Med Yapım’ın, genel yönetmenliğini Fatih Aksoy’un üstlendiği dizide diğer rolleri Cemre Özer, Sedef Şahin ve Raffaelle Çedolini paylaşıyor. Belalı Baldız'ın sahne yönetmeni Yonca Güzelpınar, reji yönetmeni Günay Köker, yapımcısı ise Işıl Karpuzoğlu.

     Eskişehir’de mütavazı bir hayat yaşayan evkadını Dilek (Berna Laçin) ve dişçi eşi Faruk (Kenan Işık) ile üç çocuklarının hayatı, liseden sonra ünlü olmak için İstanbul’a giden teyze Arzu’nun (Nurgül Yeşilçay) yanlarına taşınmasıyla mahvolur.

     Belalı Baldız'da, her ne olursa olsun birbirlerini aslında çok seven iki kızkardeşin farklı karakterlerinin çarpışması, sorumsuz baldızdan sürekli kurtulmaya çalışan Faruk’un duruma isyanı ve bu karmaşada devam ettirmeye çalıştıkları aile yaşantıları işleniyor.

 Bilişim Sponsoru

.................................................................................................................................
mavi gücü hissedin !..