"Bağımsızlığımızı ve özgürlüğümüzü elimizden almak için çabalayan düşmanlarımız bu hain emellerine, Birinci Dünya Savaşı'nın ardından imzalanan Mondros Mütarekesi ve Sevr Antlaşmasıyla ulaşmışlardı. Düşmanlarımız tarafından, Üzerinde bağımsızca yaşayacağımız, bize ait tek bir toprak parçası bırakılmamıştı.

Bağımsızlığını ve özgürlüğünü canından üstün tutan Türk Milleti, bu işgale boyun eğemezdi. Esaret altında yaşamayı asla kabul etmeyen Türk Milleti, içinde hissettiği gücü ve vatan sevgisini 19 Mayıs 1919' da Büyük Lideriyle buluşturdu ve Ulu Önderimiz Atatürk' ün önderliğinde kurtuluş savaşını başlattı.

Türk Milleti, içinde bulunduğu imkansızlıklara rağmen, büyük bir azim ve fedakarlıkla Başkomutanımız Mustafa Kemal ATATÜRK'ün önderliğinde ve kahraman Türk askerlerinin ışığında, düşmana karşı girdiği mücadelelerden 30 Ağustos 1922' de büyük bir zaferle çıktı.

AKINSOFT ailesi olarak, Kurtuluş Savaşı'yla bağımsızlığından ve özgürlüğünden asla ödün vermeyeceğini dünyaya bir kez daha kanıtlayan Aziz Türk Milletini, Türk Ulusunun azim ve cesaretinden asla şüphe etmeyen Ulu Önderimiz ATATÜRK' ü ve vatanı için canını hiçe sayan Kahraman Türk Askerlerimizi saygı ve şükranla anıyor, Ulusumuzun 30 Ağustos Zafer Bayramını en içten duygularımızla kutluyoruz.
 

AKINSOFT Genel Merkez

30.08.2006
 

« Geri