Dönemi : 23 Nisan 2011
Düzenleyen : AKINSOFT Genel Merkez
Konusu : 23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMINIZ KUTLU OLSUN
 
    "Küçük hanımlar, küçük beyler! Sizler, hepiniz geleceğin bir gülü, yıldızı, bir mutluluk parıltısısınız! Memleketi asıl aydınlığa boğacak sizsiniz. Kendinizin ne kadar mühim, kıymetli olduğunuzu düşünerek ona göre çalışınız. Sizlerden çok şeyler bekliyoruz."

    Milletimizin çelikleşmiş iradesinin, mücadele azminin, özgürlük tutkusunun ifadesi olan Meclisimizin açıldığı 23 Nisan 1920 tarihi, Türk milleti için çok önemli bir dönüm noktasıdır. Toprakları işgale uğramış, esarete mahkum edilmek istenen milletimizin yokluklar içerisinde var ettiği Meclisimiz, milli iradenin kalbinin attığı yer olmuştur. Ulu önder Atatürk, Milli İradenin hayat bulduğu bugünü Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı olarak ilan etmiştir. Çocuklara armağan edilen ve tek evrensel bayram olma özelliğini taşıyan 23 Nisan, Türkiye Cumhuriyeti`nin çocuklarımızın ve gençlerimizin omuzlarında yükseleceğine olan güçlü inancın ifadesidir.

    AKINSOFT olarak, Türk Milleti`nin aydınlık yarınlarını müjdeleyen çocuklarımızın, güzel bir ortamda sağlıklı, eğitimli, mutlu ve özgür bireyler olarak yetişmeleri ve ülkemizin gelişmesinde aktif rol almaları en büyük arzumuzdur. Yarının büyükleri, dünyanın tüm çocuklarının barış ve huzur içinde yaşamasını diler, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını Kutlarız.

AKINSOFT Genel Merkez