Dönemi :  4 Aralık 2009
 Düzenleyen :  AKINSOFT Genel Merkez
 Konusu :  “ ‘Dünya Bilişimciler Günü’ İnsanlığa Hizmet Eden Bilişim Toplumunun Günüdür”
 
       Kurulduğu tarihten bu yana yazılım sektörünün lideri olabilmek için modern ve yenilikçi yapısıyla çalışan AKINSOFT, şirketleştiği 4 Aralık 1996 tarihini, “Dünya Bilişimciler Günü” olarak dünyaya armağan etti. Toplumların, devletlerin ve kurumların gelişmesinde, bilişim teknolojisinin çok önemli bir yer tuttuğunun bilinciyle, tüm dünyayı bilişim teknolojisi ile buluşturmayı hedefleyen AKINSOFT, her yıl dünya bilişimciler günü kutlamalarında bilişimin önemine bir kez daha vurgu yapıyor.

     AKINSOFT bu yıl 13.’sünü kutladığı “Dünya Bilişimciler Günü” kapsamında düzenlediği eğlence organizasyonunu Konya İl Sağlık Müdürlüğü Eğitim ve Dinlenme Tesisleri’nde gerçekleştirdi. AKINSOFT Genel Merkez personelinin katıldığı organizasyonda, AKINSOFT ailesi bir arada oldukları akşam yemeğinin ardından “Dünya Bilişimciler Günü” pastasını
keserek bu anlamlı günü eğlence dolu dakikalarla kutladılar. Kutlama organizasyonunda konuşma yapan AKINSOFT Yönetim Kurulu Başkanı Özgür AKIN, insanlık tarihi boyunca bir çok önemli günün kutlandığını ancak “Dünya Bilişimciler Günü”nün, kendini insanlığa adayan 20. yüzyıl sonlarında ortaya çıkan bilişim toplumunun günü olduğu için çok önemli bir yer tuttuğuna vurgu yaptı. AKINSOFT’un şirketleştiği 4 Aralık 1996 tarihinde bilişim alanında yerini sabitlediğini belirten AKIN, yazılım sektörünün öncü isimi haline gelen AKINSOFT’un yükselişini sürdürdüğünün altını çizdi. “Dünya Bilişimciler Günü"nde doyasıya eğlenen AKINSOFT ailesi birlik ve beraberliklerini, bilişim ve teknolojiye olan inançlarını, dünya markası olmak için ne denli kararlı olduklarını bir kez daha gözler önüne serdi.
 
   • Geceden Görüntüler
   
   
   
   
   
   
   
   • Video Görüntüsü
Flash Player yükleyerek videoyu görebilirsiniz.