Dönemi :  7-9 Haziran 2010
 Düzenleyen :  AKINSOFT Genel Merkez
 Konusu :  AKINSOFT yurt dışı bayilik ağını genişletiyor
 
     Türkiye’nin en büyük program arşivi ile sunduğu kaliteli hizmeti, dünyanın dört bir tarafına ulaştırmak için yapılanmasını sürdüren AKINSOFT, dış ticaret alanındaki yükselişini devam ettiriyor. 11 ülkede bayilik ağı kuran firma, Kıbrıs’a distribütörlük verdi ve böylece Kıbrıs’ta daha geniş bir bayilik yapılanması oluşturma hedefinin ilk adımını attı.

     AKINSOFT Genel Merkez Ar-Ge Müdürü Bayram Savran’ın 7-9 Haziran 2010 tarihleri arasında Kıbrıs’a yaptığı fizibilite ziyareti sonrasında, AKINSOFT Kıbrıs’a yeni bayilikler verdi. Savran, Çözüm Ortağı adaylarıyla birebir görüşerek, izlenecek iş stratejilerini ve planlarını belirledi. Savran’ın ziyaretinden son derece memnun kalan Çözüm Ortağı adayları, AKINSOFT ile çalışma ayrıcalığını yaşayacak olmanın gururunu taşıdıklarını kaydetti.
    Yapılan fizibilite ziyaretinin ardından, 2007 yılından bu yana Kıbrıs’ta AKINSOFT bayisi olarak görev yapan Chip Computer, aktif çalışmaları sonucunda distribütör olmaya hak kazanarak AKINSOFT’un yurt dışındaki distribütörleri arasında yerini aldı. Ayrıca Laconic Computer ve Tecnomart Trading de AKINSOFT’un Kıbrıs’taki bayileri olarak hizmet vermeye başladı. AKINSOFT Kıbrıs Distribütörü Chip Computer Müdürü Hüseyin Hekimoğlu, Kıbrıs’ta AKINSOFT’a olan ilginin giderek büyüdüğünü belirterek, AKINSOFT yazılımlarının kalitesine vurgu yaptı.