Dönemi : 01 Kasım 2012
Düzenleyen : AKINSOFT Genel Merkez
Konusu : Asil Cıvata AKINSOFT WOLVOX ERP E-Business'ı Tercih Ediyor
Grubu : Başarı Hikayeleri
 

Asil Cıvata Yetkilisi Necati SAYGILI ile AKINSOFT WOLVOX ERP E-Business Programı hakkında keyifli bir söyleşi gerçekleştirildi. Firmanın üretim ve stok gibi alanlarda program desteğiyle işlerin daha hızlı ve kolay işlemesinin sağlandığı belirtildi.

Bize biraz kendinizden ve şirketinizden ve yaptığınız işlerden bahsedebilir misiniz?
Şirketimiz Enerji Sektörüne bağlantı elemanları üretimi yapmaktadır. Kendi içinde birçok değişken bağlantı elemanı barındıran cıvata, somun, saplama, ankraj gibi ürünlerin sıcak daldırma galvaniz kaplaması yapılarak hazır hale getirilmektedir.


Alanınızda Türkiye’deki çalışmaları yeterli buluyor musunuz?
Firmamız üretimi geliştirme konusunda Ar-Ge çalışmalarına önem vermektedir. Bu çalışmalar hedeflerimize ulaşmada bize yol gösterici olup, alanında lider firma konumuna doğru yol aldırmaktadır.

Müşterilerinizden gelen farklı ürün taleplerine hemen cevap verebiliyor musunuz? Bu konuda imkanlar yeterli mi?
Bağlantı elemanları sektörümüz, ülkemizde kendini ispatlamış bir durumdadır. Hammadde sıkıntılarını belli düzeyde tamamlamış, üretiminde dünya kalitesini yakalamayı başarmış durumdadır. Mutlaka sürekli gelişme olması için yapılması gerekenler daha da vardır. Ama bir hayli yol kat ettiğini görmekteyiz.

İşiniz gereği teknolojiyle iç içesiniz zaten bu kapsamda AKINSOFT programlarını ne zamandır kullanıyorsunuz?
Firmamızda stok yönetimi konusu belli bir aşamaya gelince AKINSOFT Firmasından program tedariki yaptık. Program firmamızda 2013 yılı itibariyle tüm birimlerde devreye alınacak. Mevcut ön çalışmalarımızda görmüş olduğum izlenimlerim programın çok kapsamlı olması.

AKINSOFT WOLVOX ERP E-Business şirketinize ne gibi avantajlar sağladı?

Bu kapsamın bizim sektöre uyarlanması çok isabetli olmuş. Hemen hemen her düşüncemizi kayıt altına alabileceğimiz alanlar mevcut. Teklif aşamasından satış sonuna kadar harcanacak yazılım yükü en aza indirilmiş ve kullanıcıların hazır datalarla transferler yaparak, kolayca sistemi yönlendirmesi sağlanmış.

AKINSOFT WOLVOX MRP kullanmaya başladıktan sonra üretim alanında firmanızda ne gibi değişiklikler yaşadınız?

İnceleme ve ön taleplerimiz konusunda firma teknik desteğinden çok memnun olduk. Değişiklik veya eksik tamamlama konusunda her fikre açıklar ve uygunluk tespiti yaptıktan sonra kısa sürede devreye almaktalar.

AKINSOFT programlarını ve yaptığı çalışmaları nasıl buluyorsunuz?

Personel takip sisteminde yüz okuma cihazları ile entegre olarak, programı kullanmaya başladık. Oldukça verimli. Çok ciddi zaman tasarrufu oluştu. Takip personelinin kayıtları doğrulayıp işleme alması oldukça hızlandı.

AKINSOFT’tan geleceğe yönelik kendi alanınızda program beklentileriniz var mı?

Programın stok yönetimindeki geniş yelpazeli raporlamaları bize çok yönlü değerlendirmelerde ışık tutacak.
Son olarak AKINSOFT hakkında neler söylemek istersiniz? AKINSOFT’un Ar-Ge tabanlı çalışmaları geleceğe daha iyi hazırlanabileceği konusunda bizlere ümit vermektedir. Anadolu merkezli bir firma dünya firmaları arasında yer alacağına inanıyorum.

Asil Cıvata Yetkilisi
Necati Saygılı