Dönemi :  1 Mayıs 2010
 Düzenleyen :  AKINSOFT Genel Merkez
 Konusu :  Şimşek Bisküvi’nin tercihi, AKINSOFT WOLVOX İnsan Kaynakları
 
       Üretim hacmini genişleten firmalar, artan personel sayısı ile birlikte insan kaynakları yönetimini kontrol edemez hale geliyorlar. Bu anlamda firmaların en büyük yardımcısı olan AKINSOFT WOLVOX İnsan Kaynakları programı işletmelere büyük kolaylık sağlıyor. Şimşek Bisküvi, sürekli artan istihdamını AKINSOFT WOLVOX İnsan Kaynakları ve bu programa tam entegre olan WOLVOX Kapı Ekranı programını kullanarak, olası karışıklıkları, hataları ve zaman kaybını minumum düzeye indirdi. Şimşek Bisküvi Genel Müdürü Erol Şimşek, konuyla ilgili sorularımızı yanıtladı.
 
 
1- Firmanızı bize kısaca tanıtır mısınız?

    1996 yılında Şimşek ailesinin büyüklerinden Sayın Ramazan Şimşek’in girişimi ile Şimşek Bisküvi kurulmuş ve gıda sektöründe ilk adımlarını atmaya başlamıştır. Kaliteyi her zaman ön planda tutan Şimşek Bisküvi, teknolojinin son yeniliklerini takip ederek, yaptığı modern yatırımlar sayesinde bisküvi-çikolata-kek-gofret-kraker grubunda günlük üretimini 250 tona çıkarmıştır. Bugün Şimşek Bisküvi 55.000m2 kapalı alan, 25.000m2'lik açık alanı ile 850 çalışana, 300'ün üzerinde ürün portföyüne sahip Karaman ilinin ihracat şampiyonluğunu elinde tutan büyük ve önder bir kuruluştur. Şimşek Bisküvi ISO 9001, ISO 22000 Gıda Güvenliği belgelerine sahip; kaliteli, hijyenik koşullarda ürettiği ürünleri ile dünyanın her yerinde Şimşek bayrağını gururla gezdirmektedir. Şimşek Bisküvi, kalitesini ve lezzetini yurt içinde olduğu kadar yurt dışındaki 75 ülkede aynı titizlikle tüketicilerin beğenisine sunmaktadır.

2- Ne kadar süredir AKINSOFT programını kullanıyorsunuz?

   Yaklaşık 4 yıl önce personellerimizin giriş çıkışlarının kontrol altına alınabilmesi ve takip kolaylığı sağlamak için kapı ekranı ve sesli uyarı sistemi bulunan AKINSOFT WOLVOX Kapı Ekranı programını ve aynı zamanda da bu programa tam entegrasyonlu olarak çalışan WOLVOX İnsan Kaynakları programını kullanmaya başladık.


3- AKINSOFT programını tercih etmenizin sebebi nedir?

    Sürekli gelişen şirketimizde personel sayımız hızla arttı. Mesai saati başlangıç ve bitişleri sorun teşkil etmeye başladığında yükümüzü hafifletecek bir program arayışına girdik. Bu aşamada ihtiyaçlarımıza tam anlamıyla cevap verebilecek, ekonomik ve kullanım kolaylığı sağlayan AKINSOFT programı ile tanıştık. İstediğimiz tüm program özelliklerinin AKINSOFT İnsan Kaynakları programında bulunması tercih etmemizde etkili olmuştur.

4- Bu programı kullandıktan sonra işletmenizde ne gibi değişiklikler yaşandı? Program size nasıl avantajlar sağladı?

    Programı kullanmaya başlamadan önce personellerimizin giriş çıkış işlemleri sırasında uzun kuyruklar oluşuyordu. Giriş çıkışlar el ile kayda alınıyor ve takipleri de çok zor oluyordu. Şimdi ise kapı ekranı ve sesli uyarı sayesinde işlem hızı arttı. Daha modern bir yöntem ile girişler gerçekleştirilmeye başlandı. Aynı zamanda olası karışıklık ve hatalar minimum düzeye indirilmiş oldu. Ayrıca personel işlemleri, puantaj bordro takibi ve raporlamalar gibi modüller sayesinde insan kaynakları birimimizin iş yükü hafiflemiş oldu.

5- Her hangi bir yazılım satın almak isteyen firmalara neler tavsiye edebilirsiniz?

    Firmalar yazılım almadan önce kendi ihtiyaçlarını tam olarak belirlemeli, personel ile istişarelerde bulunmalı, ekonomik açıdan hem alım esnasında hem de daha sonraki geliştirmelerde kendilerine sıkıntı yaşatmayacak program ve çözüm ortaklarını değerlendirmeye almalıdırlar. Biz Şimşek Bisküvi olarak AKINSOFT yazılımlarının ilk değerlendirilmesi gereken program olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz.