Dönemi :  20 Ocak 2010
 Düzenleyen :  AKINSOFT Genel Merkez
 Konusu :  Asya Lahmacun WOLVOX Restaurant ile İşletmesine Hız Kattı
 
   Restoran sektörünün hızla gelişmesi işletmeler arası rekabeti arttırdı. Restoranlar rakiplerinden bir adım öne geçebilmek için daha pratik, daha hızlı ve kusursuz bir hizmet sunmak için çalışıyor. Bu anlamda işletmelerin en büyük yardımcısı olan AKINSOFT WOLVOX Restaurant programı restoranların ihtiyacı olan her şeyi altın tepside sunuyor.

   AKINSOFT WOLVOX Restaurant’ın restoran, otel, cafe & bar ve pastaneler için geliştirdiği Restoran Yönetim sistemi size birden fazla kolaylık sunuyor. Artık işletmenizde işler daha hızlı yürüyor. Müşteriler masada saatlerce beklemiyor, kasada hesap ödemek için masa numaralarını söyleyip, toplam hesabın çıkarılması için zaman harcamıyor. Çünkü AKINSOFT WOLVOX Restaurant masa kayıtlarını otomatik olarak hesaplıyor böylece hem işlem hataları minimize edilmiş oluyor hem de isteğe bağlı olarak toplam hesap bölünerek kişilere ayrı ayrı hesap ödeme seçeneği sunuyor.
 
 
 
    AKINSOFT WOLVOX Restaurant programının Konya’daki ilk müşterilerinden olan Asya Lahmacun, programdan duyduğu memnuniyeti dile getiriyor.

    Konuyla ilgili sorularımızı, ASYA Lahmacun Muhasebe Sorumlusu Fatih Bahçıvan yanıtladı.

- Öncelikle bize firmanız hakkında biraz bilgi veririr misiniz?

   Konya’da 1981 yılında et ürünleri alanında faaliyet gösteren firmamız, 1998 yılında Asya Lahmacun ismiyle açtığı ilk şubesiyle restoran sektöründe faaliyet göstermeye başladı. 2006 yılında Asya Kebap ve Asya Baklava isimleri altında açtığı iki şubesiyle birlikte şuan 3 restoranıyla Konya’da hizmet vermekteyiz. Yaklaşık 100 kişinin çalıştığı restoranlarımızda damak tadına ve müşteri memnuniyetine çok önem veriyoruz.

- Ne kadar süredir AKINSOFT WOLVOX Restaurant programı kullanıyorsunuz?
   WOLVOX Restaurant’ın Konya’daki ilk kullanıcılarındanız. İlk olarak OctoPus programı isminde olan adisyon programı zaman içerisinde daha da gelişerek ve yenilenerek, WOLVOX Restaurant olarak bize mükemmel bir hizmet sunmaya başladı. Çıktığı günden beri restaurant programını kullanıyoruz.

- Restaurant programına ihtiyaç duymanızın sebebi nedir?
   Çünkü işlerimiz çok hızlı ilerliyordu, Konya’da markalaşan bir firma olunca müşteri sayınız her geçen gün artıyor ve sizde bu artışla doğru orantılı olarak hızlı ve hatasız bir hizmet sunmak durumundasınız. Sonuç itibariyle bu hıza kağıt kalem, adisyonla yetişemedik. Siparişler karışıyordu, gecikiyordu, hesapta yanlışlıklar çıkıyordu. Bu duruma son vermek için restaurant programı almak için araştırmalarıma başladım ve tercihimi AKINSOFT’tan yana kullandım.

- Neden AKINSOFT WOLVOX Restaurant programı tercih ettiniz?
   Program almak için araştırma yaptığım dönemde birkaç program alternatifi daha vardı. Ancak yaptığım araştırmalar sonucunda AKINSOFT’un daha çok ilgili bir firma olduğunu, programlarını sürekli yenilediğini, müşterinin isteklerini dikkate alarak program üzerinde yenilikler yaptığını, satış sonrası destek verdiğini öğrendim ve bu yüzden AKINSOFT programının doğru tercih olduğuna karar verdim.

- Program size ne gibi avantajlar sunuyor?
   Eskiden hesapları tutmak çok zordu, hata yapma olasılığımız çok yüksekti. Garsonların adisyonlarını takip çok meşakkatli bir işti, akşamları mesai bitiminde tek tek adisyonlar toplanır hesaplanırdı. Şimdi böyle bir şeye gerek yok anında adisyon hesap takibi yaparak zaman kazanıyorsunuz. Masada sipariş alındığı anda usta mutfakta siparişi görüyor ve hemen siparişi hazırlamaya başlıyor. Herkes daha sistemli bir şekilde çalışıyor, siparişler gitti gitmedi sorunu yok, işlem hatası en aza indirildi, her masa için ayrı ayrı hesap açılıyor, istendiği takdirde bir masada oturanlar hesabı ayrı ayrı ödeyebiliyor. Hangi garson hangi masalara bakıyor görebiliyoruz, toplam günlük cirosu, neleri satmış neleri satmamış, bunları yıllık raporlar halinde alabiliyoruz. AKINSOFT sayesinde işimiz çok kolay bir hal aldı. Hata yapma durumumuz yok artık, müşterilerimize kusursuz bir hizmet verebiliyoruz. Tüm restoran sahiplerine AKINSOFT WOLVOX Restaurant programını öneriyorum.