Uğrak Unlu Gıda Wolvox Mobil Satışla Sevkiyatları Hızlı ve Eksiksiz…

"Wolvox Mobil Satışla Sevkiyatımız daha hızlı ve eksiksiz yapabiliyoruz. Üretimdeki ürünlerin maliyet hesabını daha gerçekçi olarak hesapladık. Dağıtımdaki planlamayı çok kolay bir şekilde yapabiliyoruz. "

Öncelikle röportaj talebimizi kabul ettiğiniz için çok teşekkür ederiz. Bize biraz kendinizden ve Uğrak Unlu Gıdadaki görevlerinizden bahsedebilir misiniz?
Benim adım Mustafa YILDIZ. 1958 Sivas doğumluyum. Gıda imalat sektöründe hizmet vermekteyim. Bu sektöre gıda imalat hanelerinde işçi olarak başladım. Daha sonraları kendi işletmem olan Uğrak Unlu Gıda’yı kurarak iş hayatıma devam ediyorum.

Uğrak Unlu Gıda hakkında kısaca bilgi alabilir miyiz?
Uğrak Unlu Gıda, çeşitli ekmek, pasta grubu, simit ve poğaça türü vb. çeşitleri üretmektedir. Ürünlerimizi Kamu kuruluşları, yemekhaneler, pastaneler, kafeler gibi kuruluşlar ve satış noktalarımızda perakende olarak pazarlamaktayız. Ürün gruplarımıza yeni çeşitler eklemek, daha hızlı, kaliteli ve hijyenik üretme ihtiyacını karşılamak amacıyla yeni teknolojileri kullanmaktayız. Üretimdeki teknoloji beraberinde iyi bir planlama ve muhasebe gerektirmektedir. Bu planlamada bize en çok yardımcı olan başta Sivas Akınsoft temsilcisi Engin KÖSOĞLU ve DETAY YAZILIM personelinin katkıları AKINSOFT Wolvox programı işletmememizin ihtiyacını karşılamıştır.

AKINSOFT Wolvox ve Mobil Satışla nasıl tanıştınız?
Öncelikle muhasebe ve üretimdeki planlama ve analiz ihtiyacını karşılamak için internetten ve bu tarz program kullanan kişilerden bilgi topladım. DETAY YAZILIM’dan programın demosunu bir süre inceledikten sonra firmamızın ihtiyacını karşılayabilecek en iyi program olduğuna karar verdik.

Kullanmış olduğunuz Wolvox ve Mobil Satış Programları firmanıza ne gibi katkılar sağladı?
Üretimdeki ürünlerin maliyet hesabını daha gerçekçi olarak hesapladık. Çok çeşitli ürünle çalıştığınız zaman hangi ürünün daha çok kârlı olduğu, hangisinin daha fazla talep edildiği istatistik olarak anında ekranınızda görebiliyorsunuz. Dağıtımdaki planlamayı çok kolay bir şekilde yapabiliyoruz. Sevkiyatın her aşaması için gerekli evrakları tasarlayıp çıktı alabiliyoruz. Kısacası kendi ihtiyacımız olan işleri programdaki tasarlama bölümlerinden karşılayabiliyoruz.

Programları kullanmaya başladıktan sonra iş süreçlerinizde ne gibi değişiklikler gözlemlediniz?
Sevkiyatımız daha hızlı ve eksiksiz yapabiliyoruz. Müşterilerimize alışverişleriyle ilgili daha detaylı bilgiler verebiliyoruz. Tahsilat işlerinde müşterilere kendi istedikleri ayrıntılara da yer verdiğimiz hesap fişlerini kullanarak hatasız yapabiliyoruz.

Programı yeni kullanmaya başlayacak kullanıcılara tavsiyeleriniz nelerdir?
Kullanan kişilerden bilgi almaları. İnternetten tanıtım videolarını izlemeleri ve kendi istek ve ihtiyaçlarını iyi belirlemelerini tavsiye ederim.

Son olarak AKINSOFT hakkındaki düşüncelerinizi öğrenmek ister ve bize zaman ayırdığınız için tekrar teşekkürlerimizi sunarız.
AKINSOFT kurum çalışanlarına teşekkür ediyorum ve müşterilerinin isteklerini dikkate alarak programın daha da geliştirilerek ülkemizin hizmetine devam etmesini diliyorum.


Mustafa YILDIZ
İşletme Sahibi
Sivas