Hidrobarsan Mermer Makinaları Üretim ve Yönetim Süreçlerinde Wolvox MRP Tercih Etti…

"Wolvox MRP II sayesinde üretimimizi daha takip edilebilir ve sürdürülebilir hale getirdik. Üretimimizi merkezi kontrol altına aldık. Ayrıca üretimin maliyet ve süre açısından analizini daha kolay yapabilmekteyiz. Program sayesinde personeller ve birimler arasındaki iletişim kopukluğu bilgi(veri) karmaşasından kurtulmuş olduk. Özellikle üretim ile uğraşan işletmelerin mutlaka MRP yazılımı kullanmasını öneririm. Sabırlı ve düzenli olduktan sonra sonuç sizi çok mutlu edecektir.Akınsoft gerek teknik ekip gerekse bayi ağı bakımından çok başarılı olduğunu düşünüyorum. Meslektaşlarımıza tavsiye edebileceğim bir yazılım... Ayrıca işletmemizde kullandığımız yazılımın %100 yerli sermaye olması da gurur verici bir durum. "

Öncelikle röportaj talebimizi kabul ettiğiniz için çok teşekkür ederiz. Bize biraz kendinizden ve Hidrobarsan Mermerdeki görevlerinizden bahsedebilir misiniz?
İsmim Veysel Özer 2 yıldır Hidrobarsan'da Makine Mühendisi olarak çalışıyorum. Proje tasarımlarında, fabrika içi üretimin takibi ve sürdürülmesinden sorumluyum.

Hidrobarsan Mermer hakkında kısaca bilgi alabilir miyiz?
Firmamız "HİDROBARSAN" 2000 yılında “HİDROBAR” ticari unvanı ile Denizli’de kuruldu. İlk yıllarda endüstriyel ve mobil hidrolik alanlarında faaliyet gösterdik. Zaman içinde üretim kapasitemizi yerin ürünler geliştirerek arttırmaya devam ettik. 2003 yıllarında mermer ocaklarının ihtiyacı olan makina ve ekipmanlarının üretimine başladık. İlk olarak Ayırıcı (Titano), devamında rampalı sayalama makinası, hidrolik sondaj makinası, Tel (dağ) Kesme makinası ürettik. 2006 yılında “HİDROBAR” olan ismimizi “HİDROBARSAN MERMER MAKİNALARI SAN VE TİC. LTD. ŞTİ.” olarak değiştirdik. Mermer ocakları için yeni ürünler üretmeye, yanı sıra hidroelektrik santralleri (HES) için hidrolik uygulamalar ve yeni çözümler üretmeye başladık. Bugün Denizli, Hacı Eyüplü mevkiinde, 6.000 m2 kapalı, toplam 16.000 m2 alan içinde, yeni makina ve projeler üretmek için, kendi üretim tesisimizde faaliyetlerimizi sürdürmekteyiz. Başarımızı, kurulduğumuz günden itibaren sürdürdüğümüz yenilikçi yapımız ve müşteri memnuniyeti odaklı yaklaşımımızla sağlıyoruz. Satışını yaptığımız makinaların ilk kurulumunu teknik ekibimizle birlikte gerçekleştiriyor, gerekli bilgileri yerinde veriyoruz. Teknik servis ekibimiz, Denizli merkez olmak üzere 300 km’ye kadar olan mesafede 24 saat, 300 km’yi aşan mesafeler için 48 saat içerisinde servis desteği vermektedir. Müşteri ihtiyaçlarının temin edilmesine ve hizmetlerimizin geliştirilmesine azami önem veriyoruz. Makina ve hizmetlerimiz bu temel ilkeler çerçevesinde sizlerle buluşmaktadır.


AKINSOFT Wolvox nasıl tanıştınız?
Akınsoft Wolvox ile şu an çalışmakta olduğum Hidrobarsan firmasında tanıştım. Firmamız Akınsoft programını zaten ön muhasebe, genel muhasebe, insan kaynakları konularında kullanmaktaydı. Üretim planlamasında da aynı yazılım ile devam edebilmek bizim için iyi oldu. Çünkü mevcut verilerimizle beraber MRP sistemini oturtmak daha az yorucu oldu.

Kullanmış olduğunuz Wolvox MRP Programı firmanıza ne gibi katkılar sağladı?
Wolvox MRP II sayesinde üretimimizi daha takip edilebilir ve sürdürülebilir hale getirdik. Üretimimizi merkezi kontrol altına aldık. Ayrıca üretimin maliyet ve süre açısından analizini daha kolay yapabilmekteyiz.

Program kullanmaya başladıktan sonra iş süreçlerinizde ne gibi değişiklikler gözlemlediniz?
Program sayesinde personeller ve birimler arasındaki iletişim kopukluğu bilgi(veri) karmaşasından kurtulmuş olduk...

Programı yeni kullanmaya başlayacak kullanıcılara tavsiyeleriniz nelerdir?
Özellikle üretim ile uğraşan işletmelerin mutlaka bir MRP yazılımı kullanmasını öneririm. Sabırlı ve düzenli olduktan sonra sonuç sizi çok mutlu edecektir.

Son olarak AKINSOFT hakkındaki düşüncelerinizi öğrenmek ister ve bize zaman ayırdığınız için tekrar teşekkürlerimizi sunarız.
Akınsoft gerek teknik ekip gerekse bayi ağı bakımından çok başarılı olduğunu düşünüyorum. Meslektaşlarımıza tavsiye edebileceğim bir yazılım...
Ayrıca işletmemizde kullandığımız yazılımın %100 yerli sermaye olması da gurur verici bir durum. Teşekkürler...

 


Veysel Özer
Makina Mühendisi
Denizli