Fırat Dalgıç İş Yönetiminde Wolvox MRP Şiddetle Tavsiye Ediyor...

"İş süreçlerinde nerelerde tıkanma olduğunu daha iyi gözlemledik. Tıkanmaları önlemek için yeni uygulamalar geliştirdik. Zaman kaybını önlemek için iş sıralamasını devreye koyduk. Akınsoft gerçekten en hızlı, en kolay anlaşılabilir, işe yeni başlayan bir kişinin bile hiç bilgisi olmasa bile en kısa sürede adaptasyon sağlayacağı bir yazılım. Kullananlara daha üst bir versiyonunu kullanmayanlara şiddetle bu programa geçmelerini tavsiye ederim. Akısoft her geçen gün başarısına başarı katan ülkemizin yükselen gururu insanlarımıza iş kapısını aralayan bir firma olarak her geçen gün kendisine güç katmasını ve devamlılığını sağlayarak tüm dünyaya açılmasını temenni ediyorum."

Öncelikle röportaj talebimizi kabul ettiğiniz için çok teşekkür ederiz. Bize biraz kendinizden ve Fırat Dalgıçtaki görevlerinizden bahsedebilir misiniz?
Bizi akınsoft ailesinde görmüş olduğunuzdan dolayı ben teşekkür ederim.
Lisans eğitimimi Sütçü İmam Üniversitesi Fen-Edebiyat fakültesi fizik bölümünde 2000 yılında tamamladım. Üniversite bitirdiğimde bir tercih yapmak zorundaydım. Ya fizik dalını seçecektim ya da yıllardır zaman ayırdığım üretim sektörünü seçecektim. Ben tercihimi yaklaşık 25 yıldır içerisinde bulunduğum üretim sektöründen taraf kullandım. Firmanın bir çok kademesinde görev aldım. Yaklaşık 10 yıldır da fabrika müdürü olarak görev yapmaktayım.

Fırat Dalgıç hakkında kısaca bilgi alabilir miyiz?
1990 yılında tamir ve satış amaçlı olarak FIRAT DALGIÇ POMPALARI ismi ile dalgıç pompa sektöründe çalışmalar yapmaya başlayan kuruluşumuz, 1994 yılı itibariyle dalgıç pompa üretimine başlamıştır. 2005 yılında ise 6.000 m2’si kapalı olmak üzere 7500 m2’lik alanda kurduğu fabrikası ile dalgıç pompa ve dalgıç motor seri üretimine geçmiştir. 2014 yılında Şanlıurfa Organize Sanayi Bölgesinde 26.000 m2’lik alanda 10.000m2 kapalı olmak üzere yeni fabrikasına taşınmış ve yeni teknolojileriyle sektörde adından söz ettirmiştir.
Kuruluşundan bu yana sürekli büyümeyi ve müşteri memnuniyetini hedefleyen kuruluşumuz gelişen teknolojiye ayak uydurmaktadır. Üretim standartlarını yükselten firmamız, üretim tüm aşamalarında modern makine-ekipmanlarla müşterilerine kaliteyi sunmanın haklı gururunu taşımaktadır.
FERAT dalgıç, Hayat Olan Her Yerde sloganıyla sektöründe lider olmayı hedeflemiş ve bölgede yakalamış olduğu başarıyla yurt içi ve yurt dışı pazarında kalitesini kanıtlamak amcaıyla yatırımlarına devam etmektedir.

AKINSOFT Wolvox MRP ile nasıl tanıştınız?
Akınsoft’la tanışmamız 2000 yıllara dayanmaktadır. Firmamızın hızla büyümesiyle iş yoğunluğunun artması işlere yetişememe dolayısıyla zaman kaybının önlenmesi amacıyla farklı kişilerin işlerini tek bir çatı altında toplanması gerekliliği ortaya çıkmıştır. Bu nedenle hem basit, kolay anlaşıla bilirliği nedeniyle akınsoft octebers programını almamız dolayıyla akınsoftla yola çıktık. Her geçen gün kendini yenileyen Akınsoftla Wolvox programıyla yolumuza devam ediyoruz.


Kullanmış olduğunuz Wolvox MRP Programı firmanıza ne gibi katkılar sağladı?
* Personelin üretim takibini kolaylaştırdı.
* ürünün hangi aşamada olduğu bilgisine kolay erişilmesi sağlandı.
* ürün teslim süresinin hesaplanmasını kolaylaştırdı.
* stok takibi daha hızlı bir şekilde ulaşılması sağlandı.
* maliyet karşılaştırılması kolaylık sağlandı.
* makine bakım onarım kayıt altına alımış oldu.
v.s konularda katkısı olmuştur.


Program kullanmaya başladıktan sonra iş süreçlerinizde ne gibi değişiklikler gözlemlediniz?
İş süreçlerinde nerelerde tıkanma olduğunu daha iyi gözlemledik. Tıkanmaları önlemek için yeni uygulamalar geliştirdik. Zaman kaybını önlemek için iş sıralamasını devreye koyduk.

Programı yeni kullanmaya başlayacak kullanıcılara tavsiyeleriniz nelerdir?
Akınsoft gerçekten en hızlı, en kolay anlaşılabilir, işe yeni başlayan bir kişinin bile hiç bilgisi olmasa bile en kısa sürede adaptasyon sağlayacağı bir yazılım. Kullananlara daha üst bir versiyonunu kullanmayanlara şiddetle bu programa geçmelerini tavsiye ederim.

Son olarak AKINSOFT hakkındaki düşüncelerinizi öğrenmek ister ve bize zaman ayırdığınız için tekrar teşekkürlerimizi sunarız.
Akısoft her geçen gün başarısına başarı katan ülkemizin yükselen gururu insanlarımıza iş kapısını aralayan bir firma olarak her geçen gün kendisine güç katmasını ve devamlılığını sağlayarak tüm dünyaya açılmasını temenni ediyorum.


M.NABİ KILINÇOĞLU
Fabrika Müdürü
Şanlıurfa