DGN Grup İş süreçleri Wolvox’la Kontrol Altında…

"Wolvox’un basit ve anlaşılır olması sayesinde dilediğimiz raporu herhangi bir teknik destek personeline danışmadan kendimiz alabilmekteyiz. Ayrıca entegrasyon kolaylığı sayesinde zamandan ve işgücünden de tasarruf edebiliyoruz. Wolvox kullanmaya başladıktan sonra, iş süreçlerinde departmanlar arası iletişim ve bilgi akışının daha rahat ve kolay olduğunu ve bu bilgi akışını dilediğimiz şekilde yönlendirebileceğimizi gördüm."

Öncelikle röportaj talebimizi kabul ettiğiniz için çok teşekkür ederiz. Bize biraz kendinizden ve Doğan Metalürji Makine ve İnşaattaki görevlerinizden bahsedebilir misiniz?
1979 -İzmir doğumluyum. Üniversiteye kadar olan eğitimimi İzmir’de tamamladım. Süleyman Demirel Üniversitesi İthalat-İhracat bölümünden mezun oldum. Gümrük Müşaviri olmayı düşünürken kendimi Mali Müşavir olmaya hazırlanırken buldum. Bu arada Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesini bitirerek Mali Müşavirlik adımlarımı attım.
Şu anda İzmirli DGN Grup’un Muhasebe Sorumlusu olarak muhasebe sisteminin kurulması, işletilmesi ve iş akışından sorumlu olarak çalışmaktayım.

DGN Grup ve yaptığı işler hakkında kısaca bilgi alabilir miyiz?
DGN Grup farklı sektörlerde hizmet veren bir grup şirketidir. Ana faaliyet konusu inşaat ve taahhüt işleridir. 1995 yılından beri faaliyette olan firmamız Altyapı tesis inşaatı, arıtma tesisleri ve teknik inşaat konularında uzman olup, son yıllarda deniz inşaatı sektörüne de girmiştir. Denizcilik sektöründe Yenikapı Meeting Alanı, Gürpınar Balıkçı Barınağı tamamlamış olduğu projeler olup, hali hazırda Türkiye’nin ilk mega yat limanı olan Ataköy Mega Yat Limanı Projesine devam etmektedir. Kara inşaatlarında ise yakın zamanda tamamladığı projeler Kütahya Termik Santrali, Mersin’de Çimento Fabrikası ile Balıkesir OSB, Manisa, İzmir, Akhisar, Doğanbey, Torbalı Atık Su Arıtma Tesislerini de tamamlayarak ilgili işletmelere devretmiştir.
İnşaat sektörünün yanı sıra; şirket merkezinin bulunduğu İzmir Kemalpaşa OSB içerisinde bulunan arazisine 10.000 m2 kapalı alana sahip 116 oda, 4 toplantı salonu, restaurant ve 1000 m2 lik spa merkezine sahip 4 yıldızlı bir otel yatırımı yaparak Ramada Kemalpaşa Suites markası ile Şubat 2014 te hizmet sektörüne girmiştir. Yaklaşık 500 fabrikanın bulunduğu bölgede ilk ve tek ulusal marka olarak çok ilgi görmüş, bölgenin konaklama ve toplantı salonu ihtiyacını büyük ölçüde karşılamıştır.
Şirket merkezinin İzmir-Ankara yolu üzerinde olması sebebi ile iyi bir lokasyona sahip olduğundan bünyesinde aynı zamanda akaryakıt istasyonu da mevcuttur.

AKINSOFT Wolvox ’la nasıl tanıştınız?
Akınsoft Wolvox ile DGN Grup bünyesinde çalışmaya başlamam ile tanıştım. Akınsoft ismini daha önce de duymuş ancak herhangi bir programını kullanmamıştım

Kullanmış olduğunuz Wolvox Programı firmanıza ne gibi katkılar sağladı?
Basit ve anlaşılır olması sayesinde dilediğimiz raporu herhangi bir teknik destek personeline danışmadan kendimiz alabilmekteyiz. Ayrıca entegrasyon kolaylığı sayesinde zamandan ve işgücünden de tasarruf edebiliyoruz

Program kullanmaya başladıktan sonra iş süreçlerinizde ne gibi değişiklikler gözlemlediniz?
Programı kullanmaya başladıktan sonra, iş süreçlerinde departmanlar arası iletişim ve bilgi akışının daha rahat ve kolay olduğunu ve bu bilgi akışını dilediğimiz şekilde yönlendirebileceğimizi gördüm.

Programı yeni kullanmaya başlayacak kullanıcılara tavsiyeleriniz nelerdir?
DGN Grup da Akınsoft kullanıldığını öğrendiğimde
“Kullanırken zorlanır mıyım?”
“İstediğim şeyi programda kolayca bulabilir miyim?”
“ Pratik bir program mı? “ gibi düşünceler beni biraz tedirgin etse de kullanmaya başladığımda bu kaygıların yersiz olduğunu fark ettim. Bu yüzden ilk kullanacak olanlara tavsiyem boş yere endişe etmemeleridir. Eminim kısa bir süre içinde yıllardır kullandıkları programı kullanır gibi rahat olacaklardır.

Son olarak AKINSOFT hakkındaki düşüncelerinizi öğrenmek ister ve bize zaman ayırdığınız için tekrar teşekkürlerimizi sunarız.
Yerli bir firmanın bu alanda kullanıcılarına böylesi bir programı sunmasının önemli bir şey olduğunu düşünüyorum.
İlginiz için ben teşekkür ederim.


Şenay Cin
Mali İşler Koordinatörü
İzmir