Doğ - Sav Enterprise Rent-A-Car‘ın Araç Filosu AKINSOFT RentAgent’la Kontrol Altında…

"RentAgent Programı ile Geniş ve Kullanıcı tanımlı raporlama sistemi ile istenilen raporlara kolayca erişebiliyoruz. Araçlarımızın takibini çok rahat bir şekilde kontrol edebiliyor, müşterilerin bilgelerine hızlı bir şekilde ulaşabiliyoruz ve kullanışı kolay yeni işe başlayan personelimiz hemen adapte olabiliyor."

Öncelikle röportaj talebimizi kabul ettiğiniz için çok teşekkür ederiz. Bize biraz kendinizden ve Doğ – Sav Enterprise Rent-A-Car daki görevlerinizden bahsedebilir misiniz?
Merhaba ben Doğ-Sav şirketi firma sahibi Melih Nazlıcan, farklı alanlarda hizmet veren firmamız, Enterprise Rent-A-Car firmasından aldığı Franchising ile araç kiralama işi yapıyor. 2008 yılında sektöre adım atarak 400 araçlık filomuz ile bölgedeki faaliyetimize devam ediyoruz.2015 yılı sonuna kadar filodaki araç sayısını 700'e çıkarmayı planlıyoruz..

 

Enterprise Rent-A-Car hakkında kısaca bilgi alabilir miyiz?
1957 yılında ABD’de kurulan Enterprise, 8200 ofisi ile global anlamda hizmet veren dünyanın en büyük araç kiralama şirketidir. Türkiye’de Enterprise markası Yes Oto Kiralama şirketi tarafından temsil edilmektedir.
Türkiye genelinde 25 ilde 45 ofiste hizmet veren Yes Oto, yaygın hizmet ağı ile kaliteli sürüş keyfini ulaşılabilir kılma ilkesiyle hizmet yolculuğuna 2014 yılı Haziran ayından itibaren Enterprise markası lisansı ile devam etmektedir.
Türkiye’de ilk kez havayolu şirketleri ile ortak çalışan ve online araç kiralama hizmetini sunan ilk araç kiralama markası olarak da öncü bir rol üstlenmektedir. Doğ-Sav olarak biz de Diyarbakır, Mardin, Batman, Elazığ Ofislerimizde Araç kiralama faaliyetimizi sürdürmekteyiz.

AKINSOFT RentAgent’la nasıl tanıştınız?
Araştırmalarımız sonucunda araç kiralama sektöründe Akınsoft Rentagent yazılımı olduğunu gördük ve biz de tercih ettik.

Kullanmış olduğunuz RentAgent Programı firmanıza ne gibi katkılar sağladı?
Geniş ve Kullanıcı tanımlı raporlama sistemi ile istenilen raporlara kolayca erişebiliyoruz. Araçlarımızın takibini çok rahat bir şekilde kontrol edebiliyor, müşterilerin bilgelerine hızlı bir şekilde ulaşabiliyoruz ve kullanışı kolay yeni işe başlayan personelimiz hemen adapte olabiliyor.


Program kullanmaya başladıktan sonra iş süreçlerinizde ne gibi değişiklikler gözlemlediniz?
Şirket içinde muhasebe tarafında büyük kolaylık olmaya başladı. Araçlar kiraya verildiğinde tahsilat durumunu hemen görebiliyoruz. 400 araçlık filomuzun yönetimini daha kolay yapabiliyoruz.

Programı yeni kullanmaya başlayacak kullanıcılara tavsiyeleriniz nelerdir?
Akınsoft programı çok kullanışlı, kiralama sektöründe operasyon yükünü kolay bir şekilde yönetebiliyor. İstediğiniz personelin yetkilerini kısıtlayabiliyorsunuz, araç kaydı, araç kiralamasını, teslim alımı çok rahat bir şekilde yapılabiliyorsunuz. Çok kullanıcılı, hızlı ve güvenilir SQL veritabanı sayesinde Sabit bir ip ile farklı ofis ve bilgisayarlarda güvenli bir şekilde kullanabilirsiniz.

Son olarak AKINSOFT hakkındaki düşüncelerinizi öğrenmek ister ve bize zaman ayırdığınız için tekrar teşekkürlerimizi sunarız.
Akınsoft iyi hizmet veren bir firma. Yalnız programın yenilenen özellikleri, güncellemeleri hakkında detaylı bilgimiz yok. Kendimiz bir hata yaptığımızda ya da yeni bir özelliğe ihtiyacımız olduğunda call center’ı arıyoruz arkadaşlar fazlasıyla ilgileniyorlar. Teşekkürler.


Melih Nazlıcan
Firma Sahibi
Diyarbakır