Rengarenk Bistro Wolvox Restaurant’ı Tüm Restaurant ve Cafe İşletmecilerine Öneriyor...

"Akınsoft restaurant otomasyonu sipariş ve servis süresi arasında bize çok büyük kolaylıklar sağladı. Sistemin herhangi bir kaçağa müsaade etmemesi de bizim maliyetlerimizi net görmemizi sağladı. Günün herhangi bir saatinde o günün nasıl geçtiğini tek tuşla görmek bizi bir çok zahmetten kurtarıyor. Genel olarak hem maliyet hem işgücü hem de kontrol noktasında çok büyük kolaylıklar sağlıyor ve düzenli olarak güncellenmesi de Her gün bizim de yeni bir şeyler öğrenmemizi sağlıyor. Akınsoft un bütün uygulamalarını tavsiye ederim çünkü cari kasa fatura çek senet sipariş imalat gibi birçok otomasyonunu denemiş biri olarak KOBİ’lerin aradığı herkesin kullanabileceği bir sisteme sahip olması bir çok kişinin bu açığını kapatacaktır. "

Öncelikle röportaj talebimizi kabul ettiğiniz için çok teşekkür ederiz. Bize biraz kendinizden ve Rengarenk Bistrodaki görevlerinizden bahsedebilir misiniz?
1984, Kayseri doğumluyum ilk ve orta öğrenimimi Kayseri de tamamlayıp lisans eğitimimi İstanbul Ticaret Üniversitesi Ticari Bilimler Fakültesi/ Uluslararası Ticaret bölümünde tamamladım. Rengarenk Bistro da işletme sahibi ve mutfak koordinatörüyüm.

Rengarenk Bistrodaki hakkında kısaca bilgi alabilir miyiz?
Rengarenk Bistro 2013 yılının son çeyreğinde butik bir mekan Nasıl olmalı? İnsanları Nasıl rahat ettirebiliriz? Şehrin kasvetinden ve iş hayatının yoğun temposundan insanları bir anlığına bile olsa nasıl uzaklaştırırız? Sorularının cevabını verebileceğiniz bir konsept olarak kuruldu. Bununla birlikte mutfağın önemi ve yiyecek içecek lezzetliliği konusunda Kayseri de insanlarımıza yeni damak keyfi sunarak dünya mutfağının eşsiz lezzetlerini alaturkalaştırılmış hali ile sunma gayreti taşımaktayız.

AKINSOFT Wolvox Restaurant’la nasıl tanıştınız?
Akınsoft ile tanışmamız 2011 yılına dayanmaktadır. Muhasebe Ve cari işlem açığımızı gidermek için program arayışına girdiğimizde Kayseri Akınsoft bölge bayi Reşat beyin bize yaptığı sunum ve demo çalışması ile Akınsoft ile tanıştık. Rengarenk bistro fikri ortaya atılınca da Reşat Bey Akınsoft un bununla ilgili bir otomasyonu olduğundan bahsetti biz de programın alt yapısının kullanılabilirliği, restaurant otomasyonunun kolay kullanımı ve karşılaştığımız sorunlarda Reşat beyin verdiği teknik servis Akınsoft ile yola devam etmemizi sağladı.

Kullanmış olduğunuz Wolvox Restaurant Programı firmanıza ne gibi katkılar sağladı?
Akınsoft restaurant otomasyonu sipariş ve servis süresi arasında bize çok büyük kolaylıklar sağladı. Sistemin herhangi bir kaçağa müsaade etmemesi de bizim maliyetlerimizi net görmemizi sağladı. Satılan ürün ve satılmayan ürün verilerinin her zaman ulaşılabilirliği sürekli sayım yapmaktan bizi kurtardı. Tableti hem beni hem de Adisyon cihazı olarak kullanmak İşçilik maliyetlerimiz de gözle görülür bir düşüş sağladı. Günün herhangi bir saatinde o günün nasıl geçtiğini tek tuşla görmek bizi bir çok zahmetten kurtarıyor. Aylık haftalık raporlama ile hangi ürünlerin hangi dönemlerde daha çok tercih edildiği ve edilmediğini bilmek yeni yapacağımız menülerde bize yol gösterici oluyor. Genel olarak hem maliyet hem işgücü hem de kontrol noktasında çok büyük kolaylıklar sağlıyor ve düzenli olarak güncellenmesi de Her gün bizim de yeni bir şeyler öğrenmemizi sağlıyor.

Programı yeni kullanmaya başlayacak kullanıcılara tavsiyeleriniz nelerdir?
Yeni kullanıcılara Akınsoft un bütün uygulamalarını tavsiye ederim çünkü cari kasa fatura çek senet sipariş imalat gibi bir çok otomasyonunu denemiş biri olarak KOBİ’lerin aradığı herkesin kullanabileceği bir sisteme sahip olması bir çok kişinin bu açığını kapatacaktır. Restaurant otomasyonu şuan en çok kullandığımız program olmasından dolayı cafe-lokanta gibi yerlerin hem sağladığı kolaylıklar hem de herkesin kullanabileceği basit bir sisteme sahip olmasından dolayı tavsiye ederim.

 


Ömer Faruk HASHALICI
İşletme Sahibi
Kayseri