Augustus Butik Otel AKINSOFT Otel Programı ile Müşterilerine En Kaliteli Hizmeti Veriyor...

"Programla tanışmamız Konya’da Genel Merkez’i bulunan ve en iyi yazılım firmalarından olan AKINSOFT ismini duyup araştırmamızla başladı. Ve o süreçte bize gerçekten destek oldular..."

Augustus ne anlama geliyor? Otelin tarihinden bize biraz bahsedebilir misiniz?
Augustus kelimesi latince kutsal anlamına gelmektedir. Eski Roma İmparatorluğu’nda İmparatorlara verilen bir isimdir. 1895 yılında yapılmış bir otel. İlk yapıldığı dönemde de otel olarak konaklama amaçlı kullanılmış. Daha sonraları binanın askeriye tarafından sığınak olarak, PTT tarafından şube olarak, market olarak ve devletin bir dönem savaş döneminde emniyetli olduğu düşüncesiyle değerli ziynet eşyalarını sakladığı bir yer olarak kullanıldığı rivayetler arasındadır. O dönemlerden sonra uzun yıllar harabe olarak kalmış bu yapı, Meram Belediyesi’nin yapmış olduğu restorasyon çalışmasıyla günümüze kazandırılmış tarihi bir mirastır. Tarihi dokusu bozulmadan yapılan restorasyon çalışmasından sonra bina Butik otel olarak kullanılmaya başlanmıştır. Aralık ayında faaliyete geçen ve ilk adının kullanıldığı Augustus Butik Otel, farklılık arayanların tercih ettiği bir mekan haline gelmiştir.

Butik otel sadece değişikliği seven kişilerin tercih ettiği bir konaklama yeri midir? 
Butik otel sadece değişikliği seven kişilerin tercih ettiği mekanlardan değildir. Butik Otel denince en azından bizim otelimiz adına konuşmak gerekirse, birebir hizmet demektir. Daha az kişi konaklatma kapasitemiz sayesinde misafirlerimizle birebir bir iletişim içerisinde oluyoruz. En ufak bir sıkıntıda hemen müdahale etme şansımız oluyor. Bu da misafirlerimizi memnun ediyor. Onun için butik otel; değişikliğinden ziyade özel ilgi isteyen, beton yığınlarından sıkılmış huzur arayan insanların tercihi diye düşünüyorum.

Son dönelerde Konya’da bu alanda faaliyet gösteren mekanlar açılmaya başladı. Siz de yeni ve çok tercih edilen bir mekan olarak bu konuda neler söylemek istersiniz?
Evet son dönemlerde Konya her alanda olduğu gibi bu alanda da kendini yenilemeyi sürdürüyor. Biz bu alanda öncülük edenlerdeniz. Bizden sonra da bu tarz işletmeler faaliyet göstermeye başladı. Bu işletmelerle aramızdaki yarış değil tamamen tatlı rekabet diyebiliriz. Butik otellerde kapasite belli olduğundan, otelimizde yer kalmadığında ve misafirimiz bu tarz bir yer istediğinde birbirimize yönlendirmelerde bulunuyoruz. Böyle mekanların artması Konya için bir kazançtır diye düşünüyorum.

Sizi diğer benzer yerlerden ayıran “Bu bize özel.”, “Sadece biz de var.” diyebileceğiniz hizmetleriniz var mı?
Bizi diğer işletmelerden ayıran en önemli özelliğimiz öncelikle tarihi geçmişimiz. Binaya girildiğinden itibaren insanı sarıp sarmalayan o tarihi doku misafirlerimizin çok beğenisini alıyor. Bunun haricinde biraz önce de belirtiğim gibi özel olarak, birebir hizmet veriyoruz misafirlerimize. Daha önceki iş tecrübelerime dayanarak söylüyorum 5 yıldızlı otellerde insanlar böyle özel ilgi ve alaka bulamadıklarından bizim gibi işletmeleri tercih ediyorlar. Ayrıca yemeklerimiz de bizi diğer işletmelerden farklı kılan özelliklerimizden. Konya yemek kültürü konusunda çok başarılı aşçımız sayesinde misafirlerimiz yemeklerimiz açısından da otelimizden memnun ayrılmaktalar. Misafirlerimizin 5 yıldızlı otellerde aradıkları özelliklerin daha fazlasını sunuyoruz onlara. Bu hizmetlerimiz içerisinde oda kahvaltısından tutunda her saatte yemek yiyebilmelerine kadar, diğer otellerde ekstra hizmet olarak verilen hizmetleri biz standart olarak bütün misafirlerimize uyguluyoruz.


Gelişen dünyayla birlikte teknoloji her sektörde çok önemli yerlere geldi. Peki teknoloji sizin işinizin hangi alanında daha fazla öneme sahip?
Teknoloji her geçen gün gelişmekte ve bizler de buna kayıtsız kalamıyoruz elbette. Kişisel olarak herkes kadar teknoloji kullanıyor olsam da işimiz gereği hemen hemen her türlü teknolojik araç gereçle birebir bağlantımız oluyor. Her ne kadar tarihi bir mimar içerisinde bu dokuyu yaşatmaya çalışıyor bile olsak bu teknolojiyi kullanmadan mümkün değil. En basitinden bu binanın restore edilmesi tamamen bir teknoloji harikası diyebiliriz. Tarihi günümüz şartlarına uygun hale getirmek için teknoloji şarttı. Bunun haricinde otelimizde her türlü çalışmayı kayıt altında tutmayı gerektiren ve işlerimizi her anlamda kolaylaştıran yazılımlar kullanıyoruz. Teknoloji bizim alanımız olmasa bile hayatımızın her evresinde çeşitlerini kullandığımız en güzel araç.

İleriye yönelik hedefleriniz neler? Yeni projeleriniz var mı?
Şu an için yeni bir projemiz yok. Şimdilik bu güzel mekanı nasıl daha cazip hale getirebiliriz. Hem güncelliğini koruyacak hem de eski dokusunu bozmayacak yenilikler düşünmekteyiz.

Bildiğimiz kadarıyla programı kullanmaya yeni başladınız AKINSOFT’la tanışmanız nasıl oldu?
Aralık ayında faaliyete geçen otelimizde AKINSOFT Otel Programını kullanmaktayız. Programla tanışmamız Konya’da Genel Merkez’i bulunan ve en iyi yazılım firmalarından olan AKINSOFT ismini duyup araştırmamızla başladı. Ve o süreçte bize gerçekten destek oldular.

Son olarak AKINSOFT hakkında neler söylemek istersiniz?
AKINSOFT başarısını ispatlamış bir yazılım firması. Böyle bir firmayla iş süreçlerimizi yürütmek bizleri mutlu ediyor. Müşteri memnuniyetini önemseyerek birebir bütün kullanıcılarıyla ilgilenen firma, programlarının eğitimi konusunda da oldukça titiz davrandı. Çalışanlarımıza verdikleri eğitimlerden ve bu ilgilerinden dolayı ayrı ayrı bütün AKINSOFT çalışanına teşekkürlerimi sunuyor ve başarılarının devamını diliyorum.