AKINSOFT Çözüm Ortakları
Bölge Bayi (BB)
Tanımı : Bulundukları ilde; Programlarımızı AKINSOFT Bayi' lerine, Satış Noktaları' na ve Son Kullanıcıları’ na daha hızlı ulaştırmak ve gereken teknik desteği sağlamak için AKINSOFT' un yetkilendirdiği kuruluşlardır.  
Yetkisi : Bölge Bayi’ leri, bulundukları ilde, şartlara uygunluğu doğrulandığı takdirde Bayilik verme hakkına sahiptirler. Ancak Bayilik için; AKINSOFT’ a sunulan Bilgisayar Firmaları’ nın, AKINSOFT Bayi standartlarına uygun olması ve AKINSOFT Genel Merkez’ inin onayının alınmış olması gerekmektedir. AKINSOFT Bayiliği için uygun görülen Bilgisayar Firmasının tüm bayilik işlemleri AKINSOFT Genel Merkez tarafından yürütülür.

Bünyelerinde PT, PTM ve Satış Noktaları oluşturabilirler. AKINSOFT Genel Merkez ile hiçbir ticari bağlantısı bulunmayan Satış Noktaları ile 
aralarında sözleşme imzalayabilirler. Bu sözleşmelerden AKINSOFT sorumlu olmayacaktır. Bünyelerinde kurdukları AKINSOFT Bayileri, Pazarlama Grupları ve Satış Noktaları aracılığı ile yada direkt olarak  son kullanıcıya ulaşabilirler. 

Bölge Bayi Olma Şartları :
 
1. AKINSOFT  Bayi olarak en az iki ay çalışmış olmak.  
2. AKINSOFT’ un hizmet verdiği sektörlerde hizmet veren yazılım firmalarının bayiliğini almamış yada almayacak olmak. (Daha önce alınan bayiliklerin zaman içerisinde iptal edilmesi gerekmektedir.)
3. Bölge Bayi olmak istediği ilin merkezinde yada ilçesinde faaliyet gösteriyor olmak.
4. İlde bulunan AKINSOFT Çözüm Ortakları ile teknik destek ve eğitim konusunda daha hızlı iletişim sağlanması için en az 1 adet teknik servis aracının olması.
(Aracın; AKINSOFT Bölge Bayi hizmeti için kullanıldığının belirli olabilmesi için aracın belirtilen bölgelerinde AKINSOFT sticker ları olacaktır.)
5. Bünyelerinde, AKINSOFT Programları konusunda eğitimli ve tecrübeli, her türlü yasal sorumluluğu ve ücreti Bölge Bayi' ne ait olmak üzere en az iki personelin olması. Bu personeller ile satış ve pazarlama konusunda; Kendilerine bağlı bayi ve satış noktalarını bilgilendirmeleri ve çalışmalarını organize etmeleri gerekmektedir. 
6. Bölge Bayi’ si olmak istediği il için;
Bölge Bayilik Setleri’ nden en az bir tane satın alınması.
7. Bölge Bayilik İşlemleri’ nin en son aşamasında tarafımıza gönderilmesi gereken bankadan alınmış teminat mektubu (Teminat Mektubu’ nun tutarı WebEliza-Bayi İşlemleri- Bölge Bayi Setleri bölümünde belirtilmektedir.),(Teminat mektubu en az 2 yıllık yada süresiz olmalıdır. Süresiz olması, aynı işlemi yapma zahmetinden sizleri kurtaracaktır.)

8. Firmanın ofis büyüklüğünün 50 m² veya üzerinde olması.
9. AKINSOFT’ a ayrılmış en az 2 telefonun bulunması.
10. AKINSOFT Programları konusunda destek vermek için, AKINSOFT Programlarının kurulu olduğu en az 1 bilgisayar.
11. Firmaya ait en az 1 faks numarasının olması.
12. Aktif internet bağlantısının olması.
13. Firmaya ait web sitesinin bulunması ve bu web sitesinde ana sayfada ve alt sayfalarda AKINSOFT' a yer verilmesi.

Yukarıdaki şartları karşılayan Bayilerimiz;
 
- Sitemizden Bayilerimiz - Bölge Bayilik Başvuru Formu' nu doldurabilirler.

Eğer AKINSOFT' a yeni katılacaksanız, aşağıdaki linke tıklayıp öncelikle Bayilik Başvuru
Formu' nu doldurunuz.

Bayi Olarak Çalışmak İçin