AKINSOFT Çözüm Ortakları
Ana Bayi (BA)
Tanımı : AKINSOFT çalışmalarını; Genel Merkez' e yada bulundukları ildeki Bölge Bayi' ne bağlı olarak yürüten, programlarımızı AKINSOFT Satış Noktaları' na ve Son Kullanıcıları' na daha hızlı ulaştırmak ve gereken teknik desteği sağlamak için AKINSOFT' un yetkilendirdiği kuruluşlardır. 

Yetkisi :
Ana Bayiler, bulundukları ilde şartlara uygunluğu doğrulandığı taktirde PT, PTM ve Satış Noktalığı verme hakkında sahiptirler. Ancak Satış Noktalığı için; AKINSOFT' a sunulan Bilgisayar Firması' nın, AKINSOFT Satış Noktası standartlarına uygun olması ve ildeki Bölge Bayi' nin ve AKINSOFT Genel Merkez' inin onayının alınmış olması gerekmektedir.

Ana Bayi Olma Şartları : 
1 – AKINSOFT Bayi olarak çalışıyor olmak,
2 - AKINSOFT’ un hizmet verdiği sektörlerde hizmet veren yazılım firmalarının bayiliğini almamış yada almayacak olmak, (Daha önce alınan bayiliklerin zaman içerisinde iptal edilmesi gerekmektedir.)
3 - Bünyelerinde, AKINSOFT Programları konusunda eğitimli ve tecrübeli, her türlü yasal sorumluluğu ve ücreti firmaya ait olmak üzere en az bir personelin olması. Bu personel ile satış, pazarlama ve program eğitimi konusunda; Kendilerinden destek isteyen bayi ve satış noktalarını bilgilendirmeleri gerekmektedir, 
4 - AKINSOFT Programları konusunda destek vermek için, AKINSOFT Programlarının kurulu olduğu en az 1 bilgisayar,
5 - Firmaya ait en az 1 telefon ve faks numarasının olması,
6 - Aktif internet bağlantısının olması,
7 - Firmaya ait web sitesinin bulunması ve bu web sitesinde ana sayfada ve alt sayfalarda AKINSOFT' a yer verilmesi.

Yukarıdaki şartları karşılayan AKINSOFT Bayileri’ nin;
 - Bayi girişinde bulunarak ilgili bölümden Ana Bayi Başvuru Formu' nu doldurmaları gerekmektedir.

Bayi Olarak Çalışmak İçin