Cari Kart kaydı bölümünde galeride bulunan araç sahiplerinin isimlerini ve müşterilerin isimlerini kayıt edebileceğiniz bölümdür. Bu bölümde Genel bilgiler, Özel Bilgiler ve bakiye bilgileri olmak üzere üç bölümden oluşmaktadır.

Genel bilgiler bölümünde galeride bulunan araç sahiplerinin isimleri, müşterilerin isimleri ve satışı yapılan araç sahiplerinin adı, ticari ünvanları, adres, il ve ilçe, telefon,vergi numaraları ve kayıt tarihi bölümleri yer almaktadır. Yeni müşteri eklemek için formun altında bulunan yeni kayıt ekle butonuna basarız.Yapmış olduğumuz kaydı kaydetmek için ise kaydet butonuna basmamız gerekir.Ayrıca bu bölümde müşterilerinize cari grubu bölümünden grup ismi vererek müşteri aramada bu vermiş olduğunuz cari gruba göre arattırma yapabilirsiniz. Örnek olarakbutonuna basarak cari grubu oluşturabilirsiniz.

Yukarıdaki formda bulunan özel bilgiler bölümünde ise kişinin telefon bilgileri ve email adresleri bulunmaktadır. Bakiyeler kısmında ise kaydetmiş olduğunuz cariye borç ve alacak bakiyesi eklemiş oluyorsunuz.

Yukarıda bulunan formda da görüldüğü gibi butonuna basıldığı zaman yan tarafta bulunan form karşımıza gelir.Bu formda devir türü bölümünde kişiye borç ve alacak bakiyesi ekleyebilirsiniz. Eğer kişinin galeriye borcu var ise devir türü bölümünü borç, galerinin kişiye borcu var ise alacak olarak giriyoruz.

 

butonuna bastığımızda ise devir tutarı bölümünde girmiş olduğunuz ücreti bu buton yardımıyla kayıtlı bulunan kişinin bakiyesini görebiliriz.

 

butonuna bastığımızda karşımıza yanda bulunan form gelmektedir. Bu formda galeride kayıtlı olan müşteriler ve araç sahibi kişilerin bilgileri gelmektedir. Formda verilen arama kriterlerine göre arama yapabilirsiniz. Örnek olarak biz carinin adına göre bir arama yapmak istersek arama bölümüne kişinin adını, arama kriterlerinden de adı bölümünü işaretleriz ve arama bölümüne yazmış olduğunuz carinin adına göre kayıtlarınızı listeleyebilirsiniz.
Bulunduğunuz formu kapatmak için kullanılır.
Yukarıdaki formlarda bulunan araç çubuklarının açıklaması aşağıda verilmiştir.
İlk kayıt  Kaydı sil
Önceki kayıt  Kayıtta düzeltme yap
Sonraki Kayıt  Kaydet
Son Kayıt  Değişiklikleri İptal Et
Yeni Kayıt Ekle  Kaydı Yenile