YTL UYGULAMA KLAVUZU

    YTL uygulamasına dair açıklama:
   *Öncelikle kullanmış olduğunuz AKINSOFT programının güncel sürüm kontrolunu yapınız. Örnek Bkz. Yardım\İnternetten "program sürümünü kontrol et" yada "sürüm kontrol" (bu işlem için kullandığınız bilgisayarın aktif internet bağlantısı olması gerekmektedir)

Düşünceler:
     1)
Önceki yıla ait kayıtlarımı yeni yılda da YTL cinsinden görmek istiyorum. Yapmanız gereken kullanmış olduğunuz programımıza ait YTL lisansını ön görülen ücretin tarafımıza; AKINSOFT Genel Merkez yada yetkili bayimize ödemek sureti ile alabilirsiniz. Bkz. Yardım\Lisans\Tl->YTL çevrimi)
     2) Önceki yıla ait kayıtlarımı yeni yıla aktarmak (devretmek) istemiyorum? Yapmanız gereken Genel ayaralar penceresinden para birimi ayarlarını Yeni Türk Lirası (YTL) ve Yeni Kuruş (YKR) olarak adlandırıp, virgülden sonraki basamak sayısını 2 basamak olarak işaretleyiniz. Bu işlemin aktif olamsı için programınızı kapatıp yeniden başlatınız. Bu işlem YTL lisansı gerektirmez.


AKINSOFT - Octopers için Devir;

     1) Düşünceye dair açıklama;
Yetkili kişi\Şirket İşlemleri->Çalışma Yılları penceresinden YTL modülünün aktif olduğunu görürüz, daha sonra çalışma yılını giriniz daha sonra devredilecek tanımlı özellikleri kontrol ederek çalışma yılı oluştur butonuna tıklamak suretle Yeni yıla bu işlemleri YTL olarak devretmiş oluruz.

     2) YTL'siz devir;
AKINSOFT Octopers programında Devir penceresini açmak için Yetkili kişi\Şirket İşlemleri->Çalışma Yılları\Çalışma Yılı bölümünden yeni bir çalışma yılı örn.(2005) oluşturulup devretmek istediğiniz modul üzerinde tanımlı alanları işaretleyip çalışma yılını oluştur butonuna tıklayarak işlemi başlatınız.AKINSOFT Wtm için Devir;
Not:
Önceki yıla ait kayıtlarımı yeni yılda da YTL cinsinden görmek istiyorum diyorsanız, "Düşünceler 1" seçeneğini dikkatle okuyunuz. Buradaki lisans işlemi güncel sürümü ile WTMDevir s2.03 üzerinden yapılmaktadır.

Standart ve Gold'dan devir;
    1)
Sadece devir yapmak istiyorsak; Akınsoft WTMDevir2.03 programını internet download edip çalıştırınız, programda bulunan WTM standart veya Gold'dan upgrade seçeneği ve Yeni yıla devir işlemi yap seçeneğini işaretleyip devir-upgrade butonuna basarak yeni yıla devir yaparız.
    2) Devir ve İşlemlerimizi YTL ye çevirmek için; Akınsoft WTMDevir2.03 programını internet download edip çalıştırınız, programda bulunan WTM standart veya Gold'dan upgrade seçeneği, Yeni yıla devir işlem yap seçeneğini ve Devir işleminde verilerimi YTL sistemine göre düzenle seçeneklerini işaretleyip işlemlerimizi yeni yıla YTL olarak devredebiliriz.

WTM Platinum devir;
    1)
Sadece yeni yıla devir yapmak için; Akınsoft WTMDevir2.03 programını internet download edip çalıştırınız, programda bulunan Yeni yıla devir işlemi yap seçeneğini işaretleyip devir-upgrade butonuna basarak yeni yıla devir yaparız.
    2) Yenı yıla Devir ve YTL aktarımı için; Akınsoft WTMDevir2.03 programını internet download edip çalıştıralım, programda bulunan Yeni yıla devir işlemi yap seçeneğini ve Devir işlemindeverilerimi YTL sistemine göre düzenle seçeneklerini işaretleyip devir-upgrade butonuna basarak işlemlerimizi yeni yıla YTL olarak devredebilirsiniz. 

 

YTL İÇİN AKINSOFT 1995 ‘ TEN BUGÜNE HAZIR
 

         AKINSOFT ileri görüşlülüğünü, içimizde bulunduğumuz günlerde de bir kere daha müşterilerine ve tüm takipçilerine kanıtlamış olmanın gururunu yaşamaktadır. Ülkemizin YTL ile kuruşa dönmeye hazırlandığını yıllar önce görmüş ve 1995 den bu güne tüm yazılımlarında kuruş desteğini vermiştir. Yani 1995’ ten  bu güne tüm AKINSOFT yazılımlarını kullanan müşterilerimiz bir kere daha AKINSOFT’un vermiş olduğu huzur ve güvenin rahatlığı  ile 2005 yılında YTL yi karşılamaya hazır olmanın avantajını yaşamaktadırlar.


Ticari Programlar

Sektörel Programlar

Web'de YTL Çevir

YTL Çevirici Program

 

Kullanmış olduğunuz AKINSOFT programının ayarlarından para birimi bölümüne girerek
tek bir tuşla sıfırlardan kurtulabilirsiniz..

     
     

  
Şu an ki kullandığımız para birim ayarı

    
Yeni sistemde kullanılması gereken ayarlar

     
   
AKINSOFT YTL Çevrimi için kullanılacak aracı program
      

 

YTL Mevzuat